ارث بردن از همسر سابق فوت شده

سوال

پسرم سرطان داشت ، زن او در همین دوران بیماریش طلاق گرفت و رفت و پسرم هشت ماه بعد فوت کرد . حالا همسرش برای ما دادخواست فرستاده و طلب ارث کرده . مگر چنین چیزی امکان دارد ؟ حتی زمان عده او هم تمام شده است !!!

حل شده 0
mina 3 سال 1 پاسخ 552 مشاهده تازه وارد 0
خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  1. تعجب شما را درک می کنم ، ولی باید بگم طبق ماده 944 اگر شوهر در زمان بیماری زن خود را طلاق دهد و ظرف مدت یکسال از همان بیماری بمیرد . زن اگر شوهر نکرده باشد از متوفی ارث می برد ، البته بیماری باید متصل به مرگ باشد و اگر مریض از سرطان نجات پیدا کند دوباره مبتلا شود دیگر زوجه ارث نمی برد مگر اینکه ابتلا از نظر پزشکی امری معلول باشد .

    بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ