اثبات مالکیت خودرو با برگ سبز

سوال

برگ سبز خودرو که توی تعویض پلاک میدن سندیت داره؟ یعنی اگر محضری نشده باشه خرید خودرو و ماشین به نام شخصی باشه و محضری نباشه برگ سبز چیزی را اثبات میکنه ؟

خرید ادکلن

پاسخ ها ( 2 )

  0
  2020-07-02T16:52:05+04:30

  اگه یه نفر برگ سبز خودرو به اسمش باشه ولی سند قطعی (دفتر خونه) خودرو به نام مالک قبلی باشه یعنی سند قطعی به نفر بعد انتقال داده نشده باشه و هر دو نفر دعوی اثبات مالکیت خودرو به دادگاه کنند قاضی به نفع چه کسی حکم صادر ميكنه؟

  0
  2018-04-05T20:25:40+04:30

  تکلیف این موضوع به روشنی مشخص نشده به اعتقاد ناجا سند سبز نشان دهنده مالکیت خودرو است و نیازی به تنظیم سند قطعی در دفترخانه نباید باشد، اما کانون سردفتران و دفتریاران پافشاری میکنند که باید بعد از صدور برگ سبز در مراکز تعویض پلاک باید حتما به دفتر اسناد رسمی هم مراجعه کرده.

  در کنار همه اینها دولت طرحی به مجلس داده بود که اگر ارائه تسویه حساب عوارض یا همان مالیات خودرو هم مثل بیمه و جرایم رانندگی در مراکز تعویض پلاک اجباری بشود از نظر دولت هم نیازی به مراجعه به دفاتر اسناد رسمی نیست (درحال حاضر هنگام انتقال سند در دفترخانه ارائه مفاصا حساب عوارض خودرو اجباری هست تا سند قطعی تنظیم بشود) در نتیجه هنوز هم و طبق قوانین فعلی برای تنظیم سند قطعی اتومبیل باید به دفترخانه مراجعه کرد.

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )