آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97

سوال

آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 97 چه تاریخ است ؟

حل شده 0
ناشناس 3 سال 2018-08-28T17:29:25+04:30 1 پاسخ 345 بازدید 0
خرید ادکلن

پاسخ ( 1 )

  0
  2018-08-28T17:29:55+04:30

  امیررضا شاهانی اظهار کرد : انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد اسلامی 97 ساعت 24 امروز به پایان می‌ رسد .

  وی ادامه داد :‌ داوطلبان می‌ توانند با مراجعه به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، ۱۰۰ کد رشته‌ محل را انتخاب کنند . گزینش داوطلبان در این دوره بر مبنای رتبه کنکور سراسری ۹۷ است . در این دوره برای مقاطع کاردانی ، کارشناسی و دکتری حرفه‌ای پذیرش دانشجو خواهیم داشت .

  رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد : حدود ۹۶ درصد ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی است و تنها چهار درصد ظرفیت پذیرش دانشجو در این دانشگاه بر اساس آزمون است . داوطلبانی که رشته‌ محل مورد نظر خود را در دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد اسلامی 97 پیدا نمی‌ کنند ، توجه داشته باشند پذیرش بخش اعظم رشته‌ محل‌ های دانشگاه آزاد اسلامی بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی است که درصورت تمایل با مراجعه به سامانه مرکز آزمون نسبت به ثبت‌ نام اقدام کنند .

  شاهانی گفت : با امکان جدیدی که در دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شده است ، داوطلبان می‌ توانند در همه گرو ه‌های پنج‌ گانه انتخاب رشته کنند و دیگر محدودیتی برای گروه‌های آزمایشی تخصصی وجود ندارد . مثلاً شخصی که داوطلب گروه تجربی است می‌ تواند در چهار گروه آزمایشی دیگر ( علوم ریاضی ، علوم انسانی ، هنر و زبان‌های خارجه ) انتخاب رشته کند .

  انتخاب رشته بدون‌ آزمون دانشگاه آزاد نیز تا 20 شهریور ادامه دارد

  وی ادامه داد : انتخاب رشته بدون‌ آزمون دانشگاه آزاد اسلامی نیز تا 20 شهریورماه ادامه دارد و داوطلبان می‌توانند از طریق سامانه مرکز آزمون ، انتخاب‌ های خود را به ترتیب اولویت ثبت کنند .

  رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت : امکان ویرایش اطلاعات نیز در هر دو دوره با آزمون و بدون آزمون از ابتدای هفته جاری فراهم شده است .

  منبع : آنا

  بهترین پاسخ

ارسال یک پاسخ