ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

گزارش بررسی طرح جایگزین کنکور در مجلس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی قاسم احمدی لاشکی درباره گزارش طرح جایگزین کنکور سراسری و ارائه آن به هیئت رئیسه مجلس ارائه خبر داد .

قاسم احمدی لاشکی گفت : روز گذشته از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گزارش طرح جایگزین کنکور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرائت شد و مقرر شد به دلیل نزدیکی به زمان برگزاری آزمون سراسری و توجه به ایجاد نکردن استرس برای داوطلبان فعلاً جزئیات بیشتر طرح ، پس از کنکور مطرح شود .

وی افزود : پیش از این گفته بودیم که این گزارش بر روی ۷ محور زیر تاکید دارد :
1 . جداسازی آموزش از سنجش و پذیرش
2 . تعدد نوبت برگزاری آزمون
3 . دادن اولویت زمانی به دوره‌های تحصیلات تکمیلی
4 . قابل استناد بودن سوابق تحصیلی
5 . معدل کتبی و امتحانات نهایی دانش آموزان
6 . قابلیت اجرایی از سال ۱۳۹۹
7 . ساماندهی سهمیه‌های موجود در کنکور

نماینده مردم چالوس و نوشهر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد : گزارش برای مطالعه به هیئت رئیسه مجلس ارائه می شود و پس از یک ماه در صورت تایید نهایی یک طرح فوریتی برای آن تهیه می شود و در نهایت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح می شود .

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد : البته دانش آموزان و داوطلبان امسال و سال دیگر کنکور هیچ گونه نگرانی درباره کنکور نداشته باشند چرا که این طرح‌ها برای سال‌ های آتی است و برای کنکور امسال و سال آینده ملاک عمل تنها مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو است .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )