رایگان سوال خود را بپرسید

عضویت

ورود

رمزتان را گم کرده اید؟

رمز خود را فراموش کرده اید؟ایمیل خود یا نام کاربری خود را وارد کنید و ما یک ایمیل حاوی لینک تغییر رمز برای شما ارسال میکنیم.

ورود

عضویت

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

کنکور سراسری 98

کنکور سراسری 98 مثل هر سال برگذار خواهد شد با این تفاوت که دو سری سوال طراحی خواهد شد، یکسری در کنکور سراسری 98 نظام قدیم شرکت می‌کنند و یکسری در کنکور سراسری 98 نظام جدید که باتوجه به منابع موجود تغییرات زیادی وجود ندارد، اما به هرحال شرکت کنندگان باید توجه کنند که این آزمون در دو سری مجزا برگذار خواهد شد و سوالات کاملاً متفاوت است.

البته با توجه به جدید بودن این مسئله خیلی اطلاعات کاملی دردست نیست، به محض اینکه اطلاعاتی کسب کنیم حتماً داخل سایت سوروشان برای شما عزیزان قرار خواهیم داد. در ادامه جدولی برای شما آماده کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند تا مسیر کنکور سراسری 98 را بهتر پیدا کنید. در این جدول هرکدام از سوالاتی که مرتبط با آزمون سراسری 98 است مثل زمان، منابع یا هرچیز دیگر سعی کردیم در جدولی آماده کنیم تا به راحتی بتوانید به این اطلاعات دسترسی داشته باشید. کنکور سراسری 98 برای گروه‌های آزمایشی تجربی ، انسانی ، ریاضی ، هنر و منحصراً زبان برگزار می‌شود.

دوستان عزیز برای مشاهده هر رویداد کافیست روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه مربوطه شوید و توضیحات آنرا مشاهده کنید.

مشاهده آخرین اخبار و تغییرات کنکور سراسری 98 و 99 به انتهای این برگه مراجعه کنید.

عنوان رویداد وضعیت رویداد
زمان ثبت نام کنکور سراسری 98 مشخص نشده
دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 98 منتشر نشده
ثبت نام کنکور سراسری 98 باز نشده
تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری 98 اعلام نشده
ثبت نام مجدد کنکور سراسری 98 اعلام نشده
منابع کنکور ریاضی و فیزیک کنکور سراسری 98 مشخص نشده
منابع کنکور علوم انسانی کنکور سراسری 98 مشخص نشده
منابع کنکور علوم تجربی کنکور سراسری 98 مشخص نشده
منابع کنکور سراسری هنر 98 مشخص نشده
منابع کنکور منحصراً زبان کنکور سراسری 98 مشخص نشده
زمان کنکور سراسری 98 مشخص نشده
زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 98 مشخص نشده
دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 98 منتشر نشده
سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری 98 منتشر نشده
اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98 اعلام نشده
زمان انتخاب رشته کنکور سراسری 98 اعلام نشده
انتخاب رشته کنکور سراسری 98 باز نشده
زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 98 مشخص نشده
اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 98 اعلام نشده
زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 مشخص نشده
دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 اعلام نشده
ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 مشخص نشده
زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98 مشخص نشده

افزایش ضریب نمره آزمون عملی تربیت بدنی در کنکور سراسری 98

ضریب نمره آزمون عملی تربیت بدنی در امتیاز نهایی آزمون سراسری از 2 به 4 افزایش یافت .
دکتر هادی روحانی ، عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم ورزشی و دبیر گروه تخصصی برنامه‌ریزی درسی و گسترش علوم ورزشی وزارت علوم گفت : در بررسی‌هایی که این گروه با همکاری پژوهشگاه علوم ورزشی در سال‌های اخیر روی نحوه برگزاری ، مفاد آزمون و اثربخشی آن کرد ، به این جمع‌ بندی رسید که ضریب تأثیر آن باید افزایش یابد تا متقاضیان ورود به رشته علوم ورزشی ، از توانمندی‌ های جسمانی مناسبی در کنار توانمندی علمی برخوردار باشند .

مشاهده ادامه خبر در اینجا


تغییرات کنکور سراسری 98

در کنکور سراسری 98 میزان تاثیر معدل و منابع کنکور تغییرات کرده و میزان تاثیر سهمیه در حال بررسی است .

کنکور ۹۸ دستخوش تغییراتی شده که داوطلبان این آزمون باید در جریان آن قرار گیرند. نکته اول، طرح سؤال در کنکور است؛ چراکه نظام آموزشی تغییر کرده و داوطلبان نظام آموزشی جدید در کنکور ۹۸ حضور دارند.

مشاهده ادامه خبر در اینجا


اطلاعیه تاثیر مثبت معدل در کنکور 98

سازمان سنجش طی اطلاعیه ای نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 98 را 30 درصد مثبت اعلام کرد .

متن کامل اطلاعیه به شرح زیر است :

بدین‌ وسیله به اطلاع تمامی داوطلبان آزمون سراسری می‌ رساند ، مصوبات چهاردهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 97/08/14 درخصوص میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی و نحوه پذیرش به شرح ذیل است:

مشاهده ادامه خبر در اینجا


مجزا شدن دفترچه رشته های بدون آزمون و با آزمون در کنکور ۹۸

12 آبان 97

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از مجزا شدن دفترچه رشته های بدون آزمون و با آزمون در کنکور ۹۸ خبر داد .
ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت : جدا شدن دفترچه رشته‌ های بدون آزمون و با آزمون برای کنکور سراسری ۹۸ در دستور کار شورای سنجش قرار گرفته است .

مشاهده ادامه خبر در اینجا


مهلت دو هفته ای اعلام تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور 98

6 آبان 97

یکی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مهلت دو هفته ای اعلام تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور 98 توسط شورای سنجش و پذیرش دانشجو خبر داد .

سیدجواد ساداتی‌ نژاد اظهار کرد : کمیسیون آموزش مجلس به وزیر علوم به عنوان رئیس شورای سنجش و پذیرش دانشجو اعلام کرد، نظر کمیسیون مبنی بر تأثیر مثبت معدل در کنکور 98 لحاظ شود .

مشاهده ادامه خبر در اینجا


بررسی مجدد تاثیر معدل کنکور سراسری ۹۸ در مجلس

2 آبان 97

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قاسم احمدی لاشکی گفت : وزیر علوم به عنوان رئیس شورای سنجش و پذیرش دانشجو برای موضوع تاثیر قطعی معدل در کنکور به مجلس می آید .

طرح تاثیر معدل در کنکور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بررسی شد و اعضای کمیسیون در نظرات مختلف گفتند که که به دلیل اینکه قانونی در زمینه تاثیر معدل کنکور وجود دارد با وزیر علوم به عنوان رئیس شورای سنجش و پذیرش که حق رای در این زمینه دارد رایزنی صورت گیرد .

مشاهده ادامه خبر در اینجا


احتمال تغییر تاثیر قطعی معدل در کنکور 98

( 30 – مهر – 97 )

حمایت میرزاده از احتمال تغییر تاثیر قطعی معدل در کنکور 98 خبر داد .

حمایت میرزاده درباره جلسه امروز کمیسیون آموزش درباره تأثیر قطعی مدل در کنکور 98 اظهار کرد : امروز جلسه‌ای در کمیسیون برگزار و تصمیم گرفته شد تا آقای ساداتی‌ نژاد به عنوان نماینده این کمیسیون در شورای سنجش و پذیرش دانشجو با اعضای شورا و وزیر علوم مذاکره کند تا تاثیر معدل برای کنکور 98 به صورت مثبت باشد .

وی افزود : نظر قبلی کمیسیون آموزش و تحقیقات این بود که در کنکور 98 سهم معدل به صورت تاثیر مثبت باشد اما شورای سنجش و پذیرش دانشجو آن را نپذیرفت و قرار شد مجدد این مسئله در شورا بررسی شود تا در صورت تایید آنها معدل دانش‌آموزان در کنکور 98 تاثیر مثبت داشته باشد و طرح تاثیر قطعی فعلا مسکوت بماند تا کمیسیون آموزش به صورت تخصصی زوایای مختلف آن را بررسی کند .

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت :‌ فرایند بررسی تاثیر قطعی معدل در کنکور طولانی است و هم‌ اکنون اعلام این خبر که در کنکور 98 سهم معدل به صورت قطعی است باعث استرس دانش‌آموزان شده است همچنین برخی موسسات اقدام به سوءاستفاده کرده و بسته‌ های ترمیم معدل را برای دریافت پول از خانواده‌ ها طراحی کرده‌اند .

میرزاده در پایان عنوان کرد: قرار شد نتیجه نظر شورای سنجش و پذیرش دانشجو درباره روند تاثیر معدل در کنکور 98 به صورت قطعی یا مثبت روز سه‌ شنبه به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعلام شود .

منبع : تسنیم


تاریخ فارغ التحصیلی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 98

( 16 مهر 97 )

سازمان سنجش در اطلاعیه ای تاریخ فارغ التحصیلی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 98 را اعلام کرد .

با توجه به انتشار بخشی از شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد 98 در این اطلاعیه ، مؤسسات برای پذیرش دانشجو در مهرماه از داوطلبانی میتوانند پذیرش به عمل آورند که حداکثر تا سی و یکم شهریور ماه همان سال ( سال 1398 ) فارغ التحصیل شوند . تاریخ فارغ التحصیلی برای داوطلبانی که شروع تحصیل آنان در صورت وجود ظرفيت نیمسال دوم است ، سی ام بهمن ماه همان سال ( سال 1398 ) خواهد بود .

منبع : سازمان سنجش


آخرین جزئیات حذف کنکور ( 2 مهر 97 )

معاون آ‌موزشی وزیر علوم درباره حذف کنکور در سال آینده گفت : حذف کنکور به طور کامل به زودی امکان پذیر نیست . .

طرح‌ هایی برای کاهش بار روحی و روانی خانواده‌ ها داریم امروز شاهد آن هستیم که بیش از 85 درصد از داوطلبان می‌ توانند بدون حضور در جلسه کنکور به دانشگاه راه یابند اما به دلیل عدم اطمینان به این طرح آنان در کنکور شرکت می‌ کنند .

وی ادامه داد : موسسات وابسته به دستگاه‌ های اجرایی از پذیرش دانشجو به صورت مستقل منع شدند که دانشگاه‌ های غیردولتی وابسته به حوزه علمیه و دانشگاه‌ های نظامی از این قاعده مستثنی هستند ؛ موسسات وابسته به دستگاه‌‌ های اجرایی تا پایان آ‌ذر ماه مهلت دارند تا تکلیف خود را برای پذیرش دانشجو مشخص کنند .

شریعتی نیاسر با توصیه‌ ای به اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ های سراسر کشور، گفت : به دانشمندان برتر حوزه آموزش عالی توصیه می‌ شود که علاوه بر آموزش علوم به نقش تربیتی و اخلاقی خود نیز اهمیت ویژه‌ ای داشته باشند و از هر حرکتی که منجر به افسردگی و نا امیدی در نسل جوان می‌ شود پرهیز کنند .

معاون آ‌موزشی وزیر علوم در خصوص دانشجویانی که از ضعف آموزشی برخوردارند ، گفت : باید به آنان اهمیت ویژه‌ای داده شود و افزایش مهارت عمومی آنان از طریق سایر دانشجویان و اعضای هیئت علمی توجه ویژه‌ای شود .

وی با تأکید بر اینکه مراکز غیردولتی باید تأکید خود را از دریافت شهریه بر روی پروژه‌ های فرهنگی و پژوهشی قرار دهند ،‌ گفت : این کار باعث می‌شود که توجه ویژه‌ ای به ارتقای سطح علمی دانشگاه‌ ها شود و صرفا بر افزایش دانشجو باشد .


آخرین تغییرات آزمون سراسری 98 و 99 ( 27 شهریور 97 )

سازمان سنجش طی اطلاعیه ای برخی از تغییرات کنکور سراسری 98 و 99 را منتشر کرد .

متن کامل اطلاعیه به شرح زیر است :

بدین‌ وسیله به اطلاع تمامی داوطلبان کنکور سراسری 98 و 99 می‌رساند ، براساس مصوبه سیزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 97/06/26 شرایط آزمون سراسری به شرح ذیل است :

الف- آزمون سراسری سال 1398

1- در سال 1398 ، سنجش با دو آزمون جداگانه ( دو مجموعه سوال ) مطابق موارد ذیل انجام می‌شود ، ضمناً از مباحث مشترک دو نظام آموزشی قدیم و جدید (3-3-6) ، سوال یکسان طرح خواهد شد .

• یك آزمون ( یك مجموعه سوال ) برای دانش‌ آموزان نظام‌ قدیم

• یك آزمون ( یك مجموعه سوال ) برای دانش‌آموزان نظام‌ جدید ( 3-3-6 )

توجه : داوطلبان با توجه به اینكه فارغ‌التحصیل نظام قدیم یا نظام جدید آموزشی هستند لزوماً باید در آزمون مربوط به نظام آموزشی كه در آن فارغ‌التحصیل شده‌اند ، شركت نمایند .

2- نمرات دو گروه داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید تراز شده و گزینش به‌ صورت رقابتی براساس نمره‌ كل‌ نهایی در زیر گروه مربوطه و سایر شرایط و ضوابط آزمون سراسری انجام می‌ شود . به عبارت دیگر ظرفیت مجزا برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید تخصیص داده نمی‌ شود .

3- در آزمون سراسری سال 1398 ، میزان تاثیر سوابق تحصیلی ، حداكثر 30 درصد است و 20 درصد با تاثیر قطعی و 10 درصد با تاثیر مثبت اعمال می‌شود به‌ طوری‌ كه :

الف- آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیك ، علوم تجربی ، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی كه دیپلم خود را سال 1398 و در نظام آموزشی جدید (3-3-6) اخذ نموده و امتحانات دروس پایه دوازدهم آن‌ها به صورت نهایی ، سراسری و کشوری برگزار شده است ، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم ( پایه دوازدهم – سال سوم آموزش متوسطه نظام جدید 3-3-6 ) به میزان حداكثر 30 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب است كه 20 درصد به صورت تأثیر قطعی و 10 درصد به صورت تأثیر مثبت در نمره‌كل نهایی آنان لحاظ  می‌ شود .

ب- آن دسته از دیپلمه‌ های ریاضی و فیزیك ، علوم تجربی ، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی كه دیپلم خود را از سال 1384 الی 1397 اخذ نموده اند و امتحانات یك‌ یا چند درس آنها به صورت نهایی ، سراسری و کشوری برگزار شده است ، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم ( پایه یازدهم – سال سوم آموزش متوسطه نظام قدیم ) به میزان حداكثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و داوطلبان دارای مدرك پیش‌دانشگاهی ریاضی و فیزیك ، علوم تجربی ، علوم انسانی ، علوم و معارف اسلامی و هنر كه مدرك دوره پیش‌ دانشگاهی خود را از سال تحصیلی 91-1390 اخذ نموده‌اند و امتحانات یك یا چند درس آنها به صورت نهایی ، سراسری و کشوری برگزار شده است ، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش‌دانشگاهی ( پایه دوازدهم-سال آخر آموزش متوسطه نظام قدیم ) به میزان حداكثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب است . در مجموع میزان تاثیر سوابق تحصیلی حداكثر 30 درصد است كه 20 درصد به صورت تأثیر قطعی و 10 درصد به صورت تأثیر مثبت در نمره‌كل نهایی آنان لحاظ  می‌شود . به عبارت دیگر میزان تاثیر قطعی سوابق تحصیلی دیپلم حداكثر 16/67 درصد و میزان تاثیر قطعی سوابق تحصیلی پیش‌دانشگاهی حداكثر 3/33 درصد می‌باشد و درصورتی كه سوابق تحصیلی تاثیر مثبت داشته و باعث افزایش نمره كل شود ، به تفكیك برای دیپلم حداكثر 8/33 و برای پیش‌دانشگاهی حداكثر 1/67 افزایش خواهد یافت . درصورت عدم وجود تاثیر مثبت ، ملاك نمره كل حاصل از آزمون و میزان تاثیر قطعی سوابق تحصیلی دیپلم و پیش‌دانشگاهی ( حداكثر به میزان 20 درصد طبق موارد مذكور) خواهد بود .

ج- سایر دیپلمه‌ها (غیر از بندهای الف و ب) مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند .

توجه 1 : اطلاعات بیشتر درخصوص میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در دفترچه راهنمای ثبت‌ نام آزمون سراسری ارائه می‌ شود .

توجه 2 : وزارت آموزش‌ و پرورش امكان جبران سوابق تحصیلی دیپلم و سوابق تحصیلی پیش‌دانشگاهی را برای فارغ‌التحصیلان دوره متوسطه نظام قبلی که حداکثر تا سال 1397 ، مدرك دیپلم یا پیش‌ دانشگاهی خود را اخذ کرده اند ، برای سال 1398 فراهم می‌ كند .

4- عناوین دروس پایه دوازدهم دوره دوم متوسطه مرتبط با هر گروه آزمایشی آزمون سراسری كه وزارت آموزش و پرورش امتحان آن‌ها را به صورت نهایی برگزار می‌كند ، پس از تصویب در شورای عالی آموزش و پرورش ، برای اعمال سوابق تحصیلی ، اطلاع‌رسانی خواهد شد .

5- فهرست منابع سوالات کنکور سراسری 98 برای داوطلبان نظام قدیم  و نظام جدید ( 3-3-6 )  متعاقباً اعلام خواهد شد .

6- دانش‌آموزان دیپلم فنی و حرفه‌ ای و كارودانش می‌توانند در آزمون سراسری شركت كنند . این دانش‌ آموزان در صورت تمایل به اعمال سوابق تحصیلی بایستی در امتحان نهایی دروس شاخه نظری گروه آزمایشی مربوط شركت كنند ، در غیراینصورت مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند و نمره آزمون سراسری ملاك عمل است .

7- معیار پذیرش برای رشته‌های صرفاً براساس سوابق تحصیلی معدل كتبی پایه دوازدهم برای دانش‌آموزان نظام جدید (3-3-6)  و معدل كتبی دیپلم (سال یازدهم) برای دانش‌آموزان نظام قبلی است .

8- دانش آموزان دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی كه در گروه آزمایشی علوم‌انسانی آزمون سراسری شرکت می‌کنند ، به جای پاسخ گویی به سوالات دروس «تاریخ 1 ،2 ،3» و «عربی 1 ،2 ،3» دفترچه اختصاصی گروه علوم انسانی ، به سوالات «تاریخ 1 ،2 ،3 اختصاصی» و «عربی 1 ،2 ،3  اختصاصی» که مربوط به دروس متوسطه دیپلم علوم و معارف اسلامی است ، پاسخ ‌می‌دهند . سوالات سایر دروس امتحانی همان سوالات گروه آزمایشی علوم انسانی خواهد بود .

 

ب- آزمون سراسری سال 1399

1- در سال 1399 ، فقط یك آزمون (یك مجموعه سوال) براساس نظام جدید آموزشی (3-3-6) برگزار می‌شود .

2- در آزمون سراسری سال 1399 ، میزان تاثیر سوابق تحصیلی ، حداكثر 30 درصد با تاثیر قطعی اعمال می‌شود . به‌طوری‌كه:

الف- آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیك ، علوم تجربی ، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی كه دیپلم خود را سال 1398 و بعد از آن در نظام آموزشی جدید (3-3-6) اخذ نموده و امتحانات دروس پایه دوازدهم آن‌ها به صورت نهایی ، سراسری و کشوری برگزار شده است ، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (پایه دوازدهم- سال سوم آموزش متوسطه نظام جدید 3-3-6) به میزان حداكثر 30 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر قطعی در نمره‌كل نهایی آنان لحاظ  می‌شود .

ب-  آن دسته از دیپلمه‌های ریاضی و فیزیك ، علوم تجربی ، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی كه دیپلم خود را از سال 1384 الی 1397 اخذ نموده اند و امتحانات یك‌ یا چند درس آنها به صورت نهایی ، سراسری و کشوری برگزار شده است ، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دیپلم (پایه یازدهم-سال سوم آموزش متوسطه نظام قدیم) به میزان حداكثر 25 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و با تاثیر قطعی و برای داوطلبان دارای مدرك پیش‌دانشگاهی ریاضی و فیزیك ، علوم تجربی ، علوم انسانی ، علوم و معارف اسلامی و هنر كه مدرك دوره پیش‌دانشگاهی خود را از سال تحصیلی 91-1390 اخذ نموده‌اند و امتحانات یك یا چند درس آنها به صورت نهایی ، سراسری و کشوری برگزار شده است ، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش‌دانشگاهی (پایه دوازدهم-سال آخر آموزش متوسطه نظام قدیم) به میزان حداكثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر قطعی  در نمره‌كل نهایی آنان لحاظ  می‌شود .

3- بندهای 6  ، 7 و 8 مندرج در بند الف مربوط به آزمون سراسری سال 1398 در سال 1399 نیز برقرار می‌باشد .

در پایان خاطر نشان می‌سازد كه تمامی قوانین ، مقررات ، شرایط و ضوابطی كه در آزمون سراسری اجرا می‌شود (مانند سهمیه‌بندی ، بومی‌پذیری و  . . . ) مصوب مراجع ذی‌صلاح اعم از مجلس شورای اسلامی ، شورای عالی انقلاب فرهنگی ، شورای سنجش و پذیرش دانشجو است و سازمان سنجش آموزش كشور موظف به اجرای این قوانین و مقررات است .

منبع : سنجش


امیدوارم مطلب فوق کاربردی بوده باشد، تیم سوروشان تلاش می‌کند تا هر اطلاعاتی که برای شما عزیزان مفید باشد تهیه و گردآوری کند تا بتوانید بهترین نتیجه را از آزمون سراسری 98 دریافت کنید.

آیا این سوال مفید بود؟
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (19 رای)

نظرات ( 6 )

  1. امسال کنکور راست به صورت نظام قدیم و جدید برگزار می شود ؟

  2. پس این تاثیر معدل روی کنکور سراسری 98 قطعی شد ؟

  3. همیشه اخبار کنکور 98 رو می تونیم تو این صفحه مطالعه کنیم ؟ یعنی سریعاً بروزرسانی می کنید ؟ چون من می خوام صفحه رو ذخیره کنم داشته باشم.

ارسال نظر