ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود


ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

کاهش ظرفیت پذیرش دانشجوی بورسیه به خارج از کشور

ظرفیت پذیرش دانشجوی بورسیه به خارج از کشور کاهش می یابد .

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از کاهش اعزام دانشجویان بورسیه به خارج از کشور خبر داد و گفت : سالانه حداکثر حدود 50 تا 60 نفر بورسیه به خارج اعزام می شوند .

مجتبی صدیقی درباره روند اعزام دانشجویان بورسیه به خارج از کشور بعد از اعمال تحریم ها گفت : در حال حاضر تعداد کمی دانشجوی بورسیه به خارج از کشور اعزام می شود .

وی ادامه داد : به جای این کار ، بیشتر دانشجویان به فرصت‌ های مطالعاتی کوتاه مدت 6 تا 9 ماهه اعزام می شوند .

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم افزود : ممکن است در بحث ویزا مشکل و محدودیت هایی در برخی کشورها باشد ، ولی هنوز چیزی مشهود نیست و دانشجویان به دوره های کوتاه مدت اعزام می شوند .

وی تاکید کرد : در مورد بورس نگرانی نداریم چون تعداد زیادی بورسیه اعزام نمی کنیم ، سالانه حداکثر حدود 50 تا 60 نفر بورسیه به خارج اعزام می شوند که تاکنون مشکلی ایجاد نشده است .

اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم برای سال 97 پیش بینی کرده است سهمیه های فرصت های کوتاه مدت تحقیقاتی افزایش یابد .

بر اساس گزارش عملکرد اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علو م، احکام بورس داخل در سال های 93 تا 96 نشان می دهد ، این احکام از 597 به 183 حکم ، کاهش یافته است .

همچنین احکام بورس خارج از 28 حکم در سال 93 به 23 حکم در سال 96 رسیده است . فرصت کوتاه مدت تحقیقاتی ( داخل و خارج ) نیز از 800 فرصت به یک هزار و 827 فرصت رسیده و افزایش یافته است .

منبع : خبرگزاری مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید