عضویت

ورود

رمزتان را گم کرده اید؟

رمز خود را فراموش کرده اید؟ایمیل خود یا نام کاربری خود را وارد کنید و ما یک ایمیل حاوی لینک تغییر رمز برای شما ارسال میکنیم.


ورود

عضویت

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

کاهش داوطلبان دکتری 98

تعداد داوطلبان آزمون دکتری 98 نسبت به سال گذشته کاهش داشته است .

دکتر ابراهیم خدایی ( رئیس سازمان سنجش ) گفت : آزمون دکتری تخصصی سال 98 در روز جمعه دوم اسفند ماه 97 با رقابت 195 هزار نفر برگزار می شود . تعداد داوطلبان آزمون دکتری 98 نسبت به سال گذشته کاهش داشته است .

وی گفت : سال 97 تعداد داوطلبان آزمون دکتری 223 هزار نفر بود که این تعداد در سال 98 به 195 هزار نفر رسیده است . 57 درصد داوطلبان آزمون دکتری تخصصی سال 98 را مردان و 43 درصد را زنان تشکیل می دهند .

خدایی گفت : پس از برگزاری آزمون ، هفته آخر فروردین 98 نتایج اولیه اعلام می شود و در اردیبهشت ماه 98 انتخاب رشته انجام خواهد شد . همچنین در آخر اردیبهشت ماه و اوایل خردادماه سال 98 افراد واجد شرایط به دانشگاه ها برای مصاحبه معرفی می شوند .

وی گفت : کل ظرفیت آزمون دکتری تخصصی سال 98 شامل دانشگاه های دولتی و دانشگاه آزاد 22 هزار نفر است .

رئیس سازمان سنجش درباره ظرفیت دکتری تخصصی در دانشگاه ها گفت: سال گذشته ظرفیت دکتری در دانشگاه ها 14 هزار نفر بود که پس از تکمیل ظرفیت تعداد 12 هزار و 300 نفر در دانشگاه ها ثبت نام کردند و بخشی از ظرفیت خالی ماند .

منبع : مهر

خرید ادکلن

ارسال نظر