ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

پذیرش بدون آزمون رتبه های برتر المپیاد در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه امیرکبیر

رئیس اداره استعداد درخشان دانشگاه امیرکبیر از پذیرش بدون آزمون رتبه های 1 تا 15 المپیاد در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه خبر داد .

طاهره سیدنا عصر امروز در مراسم گردهمایی دانشجویان ممتاز دانشگاه صنعتی امیر کبیر با اشاره به فعالیت اداره استعداد درخشان  و المپیادهای امیرکبیر گفت : دانشگاه امیرکبیر اولین دانشگاهی بود که پیشنهاد پذیرش بدون کنکور رتبه های اول دانشگاه خود را به وزارت علوم ارائه داد و وزارت علوم نیز در سال ۸۳ این مجوز را به دانشگاه صنعتی امیر کبیر ، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران داد .

وی ادامه داد : دانشگاه امیر کبیر از مقطع کارشناسی و دکتری بدون کنکور پذیرش دارد و از همه ظرفیت های خود استفاده می کند .

رئیس اداره استعداد درخشان و المپیادهای امیرکبیر با اشاره به تسهیلاتی که به دانشجویان کارشناسی ارائه می‌ شود ، تصریح کرد : تحصیل همزمان در دو رشته ، اخذ ۲۰ واحد اضافه از رشته دیگر از جمله تسهیلاتی است که به دانشجویان مقطع کارشناسی استعداد درخشان ارائه می شود . همچنین اگر این دانشجویان علاقه داشته باشند می توانند طبق ضوابط رشته خود را تغییر دهند .

وی در ادامه به تسهیلات دانشجویان ممتاز اشاره کرد و افزود : پذیرش بدون کنکور ، ارائه گواهینامه ۲۰ واحد اضافی ، ارائه گواهی ممتازی ، حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد ، اختصاص اعتبار برای رساله های دکتری و حمایت از دانشجویان برای شرکت در کنفرانس ها از جمله تسهیلاتی است که به دانشجویان ممتاز استعداد درخشان ارائه می‌ شود .

طاهره سیدنا ادادمه داد : استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان و انجام امور مربوط به المپیاد به بخش استعداد درخشان و المپیاد دانشگاه مرتبط است و اکنون دانشگاه در ۱۰ رشته تیم المپیاد دارد و در دانشکده های مذکور ، یک استاد مشاور المپیاد تعیین شده است و دانشجویان کارشناسی که رتبه المپیاد ۱ تا ۱۵ را کسب کنند بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش می شوند و همچنین اولویت پذیرش بدون آزمون در دکتری نیز از دیگر تسهیلاتی است که به این دانشجویان ارائه می‌ شود .

وی همچنین افزود : بنیاد امیرکبیر به رتبه های زیر ۲۰۰ بورس می دهد . المپیادی ها نیز می توانند از این تسهیلات استفاده کنند .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )