ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

پاسخ سازمان سنجش به داوطلبان معترض آزمون دکتری 98

به گفته رئیس سازمان سنجش اطلاعات آماری لازم به دانشگاه ها داده شده است و سازمان سنجش تنها در صورت درخواست کتبی دانشگاه ها در مورد حدنصاب علمی کنکور دکتری آن را بررسی می کند .

دکتر ابراهیم خدایی درباره اعتراض برخی از داوطلبان کنکور دکتری سال ۹۸ در خصوص اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری و حدنصاب علمی اعلام شده گفت : اطلاعات آماری لازم در خصوص حد نصاب و تعداد داوطلبان واجد شرایط و نمره‌ های داوطلبان از سوی سازمان سنجش به دانشگاه‌ ها اعلام می‌ شود و پس از آن یک حد نصاب به دانشگاه‌ ها پیشنهاد می‌ شود .

پافشاری دانشگاه تهران به حدنصاب علمی پیشنهادی خود

وی با اشاره به معترضان رشته‌ های دکتری دانشگاه تهران و پاسخ معاون این دانشگاه افزود : در مورد دانشگاه تهران ، سازمان سنجش حد نصابی را به دانشگاه تهران پیشنهاد کرد اما دانشگاه تهران آن را نپذیرفت و حد نصاب خود را اعلام کرد . علیرغم اینکه کارشناسان سازمان سنجش به دانشگاه تهران اعلام کرده بودند که با حد نصاب دانشگاه ممکن است برخی از ظرفیت‌ های پذیرش خالی بماند ، اما دانشگاه تهران بر حد نصاب خود پافشاری کرده است .

رئیس سازمان سنجش یادآور شد : از معاون آموزشی دانشگاه تهران تعجب می‌ کنم که این موضوع را به این شکل اعلام کرده است .

وی تاکید کرد : ضمن اینکه رایزنی با سازمان سنجش توسط دانشگاه‌ ها سازوکار خود را دارد و تنها اعلام رسانه‌ ای آن کافی نیست و باید به صورت رسمی و کتبی به سازمان سنجش اعلام شود .

خدایی خاطرنشان کرد : سازمان سنجش سازمانی داوطلب محور است و در صورت درخواست کتبی دانشگاه تهران ، سازمان سنجش حتماً با داوطلبان مساعدت لازم را به عمل می‌ آورد .

اشتباه دانشگاه دلیل عدم معرفی برای مصاحبه

وی همچنین این موضوع که رتبه‌ های بالاتر برای مصاحبه معرفی نشده اند را اشتباه دانشگاه تهران اعلام کرد و گفت : بررسی‌ های سازمان سنجش نشان داده است که رتبه‌ های بالاتر معرفی شده اند و این گونه نیست که رتبه‌ های بالاتر معرفی نشده باشند . اما تعدادی از رتبه‌ های پایین‌ تر که سال گذشته می‌ توانستند با این رتبه معرفی شوند امسال معرفی نشده اند که این موضوع به همان حد نصاب علمی دانشگاه تهران بر می‌ گردد .

از زمان اعلام نتیجه اولیه کنکوری دکتری بسیاری از داوطلبان نسبت به معرفی نشدن خود به مصاحبه علیرغم داشتن رتبه بالا اعتراض دارند بسیاری از این داوطلبان که متقاضی ورود به دانشگاه تهران هستند اعلام می‌ کنند با داشتن رتبه‌ های بالا برای مصاحبه دکتری به دانشگاه دعوت نشده ایم .

در پاسخ به این اعتراض معاون دانشگاه تهران عنوان کرده است که : صحبت‌ هایی با سازمان سنجش شده است تا برخی رشته‌ ها که تعداد داوطلبان معرفی شده در آنها کم هستند را اعلام کند .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )