ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

ورود علوم فضایی به کتاب های درسی مقاطع اول و دوم متوسطه

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان از ورود علوم فضایی به کتب درسی مقاطع متوسطه اول و دوم خبر داد . فاطمه مهاجرانی ( رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان ) درباره امضای تفاهم‌ نامه میان مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با سازمان فضایی ایران گفت : یکی از ویژگی‌ های سازمان‌ هایی که می‌ توانند خودشان را سازمان‌ های مترقی معرفی کنند ، میزان تعاملی است که با شرکا یا سازمان‌ های بیرونی دارند ، در همین راستا مرکز ما بر اساس دستور وزیر مبنی بر کمک به مدارس تیزهوشان شروع به رایزنی با سازمانه‌ های مختلف از جمله سازمان فضایی ایران کرد .
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان به نحوه همکاری با سازمان فضایی ایران و ورود این سازمان به سیستم آموزشی اشاره کرد و گفت : در این حوزه‌ برگزاری المپیاد ، جشنواره‌ ها ، رویداد ها و نیز تولید کتب تکمیلی را خواهیم داشت که به دانش‌ آموزان کمک می ‎کند تا توانایی‌ های علمی و معرفتی‌ شان بیشتر شود و از این رو این تفاهم نامه اخذ شده است .
مهاجرانی تصریح کرد : آشنایی و آگاهی در این حوزه به صورت فوق برنامه وارد بحث آموزش می‌شود ، مضاف بر آن زمانی که ما بتوانیم کتب تکمیلی را با کمک سازمان فضایی تولید کنیم در کتب درسی هم وارد خواهد شد .
او اضافه کرد : این اقدام در مقاطع متوسطه اول و دوم صورت خواهد گرفت و امیدواریم اولین رویداد مشترکمان را در هفته فضا با کمک دوستانمان در سازمان فضایی برگزار ‌کنیم .
وی با اشاره به اهداف این تفاهم‌ نامه ادامه داد : این تفاهم‌ نامه در راستای آشنا شدن دانش‌ آموزان با تکنولوژی‌ های فضایی و ترغیب بیشتر آنها برای تحصیل در اینگونه رشته‌ ها است . به طور حتم یکی از موضوعات پررنگ در این زمینه عینی بودن آن است . دیدن اثرات بزرگ و عینی بودن آنها سبب می‌ شود که انسان‌ ها به کوچک بودن خودشان بیشتر فکر کنند و این از کارکرد های معرفتی علوم فضایی است .
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان در پایان با اشاره به استقبال سازمان فضایی ایران برای ورود به بحث آموزشی دانش‌ آموزان اظهار داشت : آنها واکنش بسیار مثبت و خوبی داشتند و حیف است که آموزش و پرورش از ظرفیت‌ های این چنینی کم استفاده کند ، این سازمان بسیار با ما همراه بوده و حتی مشتاق‌ تر از ما جلو آمد .

منبع : ایلنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )