ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

نحوه پذیرش اتباع خارجی در مقطع دکتری دانشگاه آزاد سال 98

دانشگاه آزاد اسلامی اتباع غیرایرانی دارای اقامت را برای دوره دکتری پذیرش می‌ کند این افراد می‌ توانند از طریق سامانه مرکز سنجش و پذیرش انتخاب رشته کنند .

اتباع غیرایرانی مجاز و دارای اقامت در ایران که در آزمون دکتری ۹۸ شرکت کردند در صورتی که در ردیف پذیرفته‌ شدگان نهایی این آزمون قرار گیرند ، می‌ توانند در دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب رشته کنند .

برای ساماندهی و تسهیل فرآیند انجام امور کنسولی متقاضیان غیرایرانی ، داوطلبان غیر ایرانی متقاضی تحصیل در واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی باید بعد از انجام ثبت‌ نام خود در وب سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه ، نسبت به تکمیل و ارسال اطلاعات خود مطابق مراحلی شامل مراجعه به وب سایت سازمان امور دانشجویان ، ورود به درگاه دانشجویان غیر ایرانی ، تکمیل اطلاعات و اخذ کد پیگیری ، اعلام کد پیگیری به نماینده کنسولی واحد مربوطه جهت تأیید دانشگاهی ، برای تأیید نهایی تماس با اداره کنسولی یا مراجعه حضوری به معاونت بین‌ الملل دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند .

متقاضیانی که کد پیگیری خود را فراموش کرده‌ اند می‌ توانند به همراه نام ، نام خانوادگی ، نام پدر و شماره گذرنامه یا کارت ، بازیابی کد خود به سامانه مراجعه کنند .

متقاضیانی که به هر دلیل امکان خروج از کشور را ندارند امکان ثبت نام و پذیرش در واحدهای برون مرزی را نخواهند داشت .

فرآیندها و فعالیت های آموزشی و پژوهشی پذیرفته شدگان واحدهای برون مرزی در واحد دانشگاهی مستقر در خارج از کشور انجام می‌ شود .

متقاضیان تحصیل غیرایرانی ، مجاز به انتخاب رشته در مناطق غیرمجاز تردد و اسکان اتباع غیرایرانی نیستند و در صورت قبولی در كدرشته مناطق تلقی می‌ شود و دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی از پذیرش این دسته از « كان لم یكن » غیرمجاز ، قبولی و پذیرش آنان در آزمون ورودی همان سال متقاضیان معذور خواهند بود . توضیح و فهرست مناطق ممنوعه تردد و اسکان برای این داوطلبان ، در سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است .

آن دسته از اتباع غیرایرانی که دارای « دفترچه مخصوص مدرک اقامت ویژه » صادره از سوی پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران هستند ، محدودیتی برای تردد و یا سکونت در هیچ‌ یک از شهرها و یا مناطق کشور ندارند .

پذیرش متقاضیان تحصیل در رشته‌ هایی که منجر به ایجاد تعهداتی برای جمهوری اسلامی ایران شود ( از جمله تعهدات استخدامی ) و رشته‌ های خاص و غیرمجاز ممنوع است .

جمهوری اسلامی ایران هیچگونه تعهدی در خصوص صدور مجوز اقامت برای خانواده متقاضیان تحصیل به استثناء همسر و فرزندان دانشجویان ندارد .

متقاضیان تحصیل همانند پذیرفته‌ شدگان ایرانی تابع ضوابط و مقررات آموزشی و دانشجویی مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود خواهند بود .

منبع : آنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )