ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

نحوه ترمیم معدل برای ورود به رشته های بدون کنکور

مدیر کل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش‌ و پرورش نحوه ترمیم معدل برای ورود به رشته‌های بدون کنکور دانشگاهی را تشریح کرد .

عباس سلطانیان با اشاره به مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مبنی بر ورود به ۸۵ درصد کد رشته محل‌های دانشگاهی بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری و شرایط ترمیم سوابق تحصیلی اظهار کرد : هنوز صورت‌ جلسه رسمی این مصوبه به دست ما نرسیده است ؛ اما ترمیم معدل یکی از بخشنامه‌ های آموزش‌ و پرورش است که در سال ۹۴ به تصویب شورای عالی آموزش‌ و پرورش رسید  .

مدیر کل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش‌ و پرورش افزود : کلیه دیپلمه‌های سال ۸۴ به بعد می‌ توانند ترمیم نمرات را در صورت تمایل انجام دهند .

وی با بیان اینکه هر شخصی بخواهد درس یا دروسی را مجدد امتحان بدهد و نمره خودش را ترمیم کند می‌ تواند درخواست شرکت مجدد در امتحانات نهایی را بدهد ، گفت : به‌ این‌ ترتیب متقاضیان به منطقه آموزش‌ و پرورشی که در آنجا تحصیل‌ کرده و دیپلم گرفته‌ اند مراجعه و درخواست خود را ثبت می‌ کنند .

عباس سلطانیان افزود : هر دانش‌آموزی که اکنون در حال تحصیل است نمی‌تواند درخواست‌ ترمیم نمره بدهد .

وی با بیان اینکه هر دانش‌ آموخته ( فارغ التحصیل ) می‌ تواند تنها یک‌ مرتبه از این امکان استفاده کند تأکید کرد : نمرات ترمیم‌ شده فقط برای اعمال سوابق تحصیلی در کنکور سراسری به سازمان سنجش ارسال می‌ شود و تأثیری در معدل و نمره دیپلم افراد ندارد . مقاله ترمیم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی در کنکور سراسری را مطالعه کنید .

مدیر کل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش‌ و پرورش درباره تعداد دروس مشمول نیز گفت : هر دانش‌ آموزی بنا به تشخیص خود و در صورت نیاز در هر تعداد درس که امتحانش به‌ صورت نهایی برگزار می‌شود می‌ تواند شرکت کند و این سوابق ترمیم‌ شده در گزینش نهایی در کنکور تأثیر گذار است .

سلطانیان افزود : تمام دیپلمه‌های سال ۸۴ به بعد می‌ توانند درخواست‌ ترمیم نمره بدهند و ربطی به‌ نظام قدیم و یا جدید بودن دانش‌آموختگان ندارد .

وی درباره نوع مدارس و زمان شرکت در آزمون‌ترمیم نمره نیز گفت : در هر نوبت امتحانی که نهایی برگزار می‌شود امکان شرکت در آزمون وجود دارد . شرایط و نوع مدرسه از جمله تیزهوشان یا نمونه دولتی بودن نیز تأثیری در گزینش و ترمیم معدل ندارد و شرایط شرکت در آزمون‌ ترمیم سوابق تحصیلی برای همه متقاضیان یکسان است .

منبع : آموزش و پرورش

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )