ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

نحوه آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 97

با توجه به آغاز ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 97 داوطلبان می بایست با برنامه ریزی و مطالعه منابع خود را برای حضور در جلسه آزمون آماده نمایند .

آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌ نور در پنچ گروه علوم‌ انسانی ، علوم پایه ، فنی و مهندسی ، گروه كشاورزی و منابع طبیعی و هنر برگزار می‌ شود .

در هر یک از گرایش‌ ها تعداد مواد آزمون دو تا پنج است که برای هر ماده یک یا چند منبع در نظر گرفته شده است . متقاضیان این آزمون باید منابع را مطالعه کنند تا بتوانند در آزمون موفق شوند .

سوالات هر گروه به صورت تستی طرح می‌ شود . داوطلبان برای موفقیت بیشتر می‌توانند به نمونه سوالات سال‌ ها قبل مراجعه کنند . تجربیات دانشجویان در دوره‌ های قبل نشان می‌ دهد این است که داوطلبان با مطالعه کامل دروس و حل نمونه‌ سوالات سال‌های قبل می‌ توانند به موفقیت دست یابند .

یکی از کمک‌ هایی که به داوطلبان این آزمون شده ، تاثیر ۲۰ درصدی معدل دوره کارشناسی در پذیرش است .

بعد از شرکت در آزمون نتایج از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌ شود . برای هر یک از مواد آزمون نمره ۲۰ در نظر گرفته شده است و کسانی که نمره کمتر از ۱۲ کسب کنند باید دروس مورد نظر را در مدت مجاز تحصیل دوباره دریافت و بگذرانند .

پذیرش در دوره فراگیر به دو صورت عادی و الکترونیکی است . دروس پذیرش عادی به صورت حضوری و دوره الکترونیکی ، به صورت مجازی برگزار می‌ شود .

انتقال ، تغییر رشته و گرایش در مقطع كارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌ نور ممنوع است .

دانشجو موظف است در هر نیمسال تحصیلی در مهلت اعلام شده از سوی دانشگاه برای ثبت نام و انتخاب واحد درسی اقدام كند . عدم اقدام به موقع در هر نیمسال تحصیلی به منزله محرومیت از ادامه تحصیل در آن نیمسال تحصیلی است .

تعداد كل واحدهای درسی در هر رشته تحصیلی برای اخذ مدرک تحصیلی ( كارشناسی ارشد ) حسب رشته تحصیلی و بر اساس سرفصل مصوب وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است . دانشجو حسب مورد به تشخیص گروه آموزشی موظف به اخذ و گذراندن واحدهای جبرانی ( حداكثر ۱۲ واحد درسی ) و واحدهای اضافی ( حداكثر ۸ واحد ) است .

تعداد واحدهایی كه دانشجو می تواند در هر نیمسال تحصیلی ( به جز آخرین نیمسال تحصیلی ) انتخاب كند با توجه به میانگین نمرات قبلی دانشجو حداقل ۶ و حداكثر ۱۴ واحد درسی است .

نمره قبولی در هر درس كه آزمون آن به صورت متمركز برگزار می شود ، حداقل ۱۲ از ۲۰ است و برای اخذ مدرك تحصیلی كارشناسی ارشد حداقل میانگین مورد نیاز ۱۴ از ۲۰ است .

برنامه‌ های آزمایشگاهی بعضی دروس در آزمایشگاه استانی دانشگاه و خارج از مركز محل تحصیل دانشجو اجرا می‌ شود .

دانشجو می‌ تواند در صورت تمایل از ادامه تحصیل انصراف دهد . این درخواست باید به صورت كتبی به مركز مربوط ارائه شود .

ارائه مدرک تحصیلی و ریز نمرات به دانش آموختگان در هر زمان منوط به تسویه حساب مالی با دانشگاه است .

هیچگونه مزایا از قبیل كمک هزینه تحصیلی ، بیمه ، خوابگاه و…. به دانشجو تعلق نمی‌ گیرد .

برای اطلاع از تمامی شرایط و ضوابط بهتر است دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 97 را مطالعه کنید .

منبع : آنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )