ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 98

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت ضمن بیان برگزاری دو کنکور از میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 98 خبر داد .

علی زرافشان گفت : دانش آموزانی که در مهر ماه امسال وارد پایه دوازدهم می شوند و داوطلب شرکت در کنکور 98 هستند نیز بر اساس منابع آموزشی جدید ( منابع کنکور 98 ) در آزمون شرکت می کنند و سوالات برای هر دو گروه متفاوت خواهد بود .
معاون وزیر آموزش و پرورش افزود : تاثیر سوابق تحصیلی برای دانش آموزان فعلی 25 درصد امتحانات نهایی و 5 درصد پیش دانشگاهی است که برای دانش آموزانی که با نظام 12 ساله و ساختار جدید مشغول به تحصیل هستند نیز همین درصد در کنکور سال 98 اعمال می شود .
زرافشان گفت : پیشنهادی توسط وزارت آموزش و پرورش در کارگروهی متشکل از وزرای علوم ، تحقیقات و فناوری ، آموزش و پرورش و بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، شورای عالی آموزش و پرورش ، شورای پذیرش دانشجو و سازمان سنجش آموزش کشور مطرح شده مبنی بر اینکه سوابق تحصیلی امتحانات نهایی دیپلم از 25 درصد به 30 درصد افزایش یابد که در صورت تصویب برای کنکور سال آینده اعمال خواهد شد .

او گفت : همچنین دانش آموزانی که در کنکور امسال شرکت کرده اند اگر به هر دلیل امکان حضور در دانشگاه ها و مراکز آموزشی را پیدا نکنند مشکلی برای حضور آنها در کنکور سال آینده وجود ندارد زیرا آزمون جداگانه ای متناسب با منابع درسی که در دوران تحصیل خوانده اند ، برای این گروه از فارغ التحصیلان برگزار می شود .

بر اساس ساختار آموزشی 3 – 3 – 6 دانش آموزان موظف به تحصیل 6 سال در دوره ابتدایی ، سه سال متوسطه اول ( راهنمایی ) و سه سال متوسطه دوم ( دبیرستان ) هستند و مهرماه امسال دانش آموزان این نظام جدید آموزشی وارد پایه دوازدهم خواهند شد و امتحانات آن ها به صورت نهایی برگزار و عملا سال آینده پیش دانشگاهی حذف می شود .

منبع : شبکه خبر

در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره کنکور سراسری 98 کسب کنید توصیه می‌کنم حتما صفحه مربوط به کنکور سراسری 98 را ببینید.

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )