ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

ممنوعیت پذیرش دانشجوی دکتری در رشته های فاقد شرایط از سال 99

براساس آئین‌ نامه راه‌ اندازی و ارزشیابی دوره‌ های دکتری وزارت علوم ، دانشگاه‌ هایی که بعد از یکسال شرایط لازم را کسب نکنند ، از سال ۹۹ مجاز به استمرار پذیرش دانشجو در رشته‌ های فاقد شرایط نیستند .

بر اساس آئین‌ نامه راه‌ اندازی و ارزشیابی دوره‌ های دکتری تخصصی ، تمام درخواست‌ ها برای ایجاد دوره‌ های دکتری در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ و بعد از آن در همه زیر نظام‌ های آموزش عالی ، مطابق این آئین نامه رسیدگی و مورد بررسی قرار خواهند گرفت .

دانشگاه‌ ها برای رشته‌ های دایر خود ، حداکثر یکسال فرصت دارند تا شرایط موضوع آئین نامه را احراز کنند ، در غیر این صورت از سال ۹۹ مجاز به استمرار پذیرش دانشجوی دکتری در رشته‌ های فاقد شرایط نخواهند بود .

بر اساس آئین نامه جدید دکتری ، فاز بعدی مرحله اول ساماندهی دوره‌ های دکتری ، شیوه نامه ارزشیابی است که با هماهنگی حوزه معاونت پژوهشی وزارت علوم تنظیم و متعاقباً ابلاغ خواهد شد .

برنامه ساماندهی رشته‌ ها به عنوان مرحله بعدی این حرکت ، در دستور کار معاونت آموزشی وزارت علوم قرار دارد که روند پیشرفت برنامه ، در آینده اعلام خواهد شد .

این آئین نامه همچنین تأکید کرده که جهت‌ گیری مدیریت مراکز آموزش عالی کشور با عِلم به وجود ده‌ ها هزار دانشجوی دکتری و پذیرش سالانه بیش از بیست هزار دانشجو از یک سو و عدم وجود فضای مناسب کسب و کار از سوی دیگر ؛ به مهار توسعه بی رویه و پرهیز از ایجاد و یا استمرار دوره‌ هایی معطوف شود که با نیاز بازار و تقاضای اجتماعی مطابقت ندارد .

وزارت علوم اعلام کرده در ادامه طرح ساماندهی بقیه دوره‌ ها نیز مشمول ساماندهی می‌ شوند .
برای مطالعه آئین نامه راه اندازی و ارزشیابی دوره های دکتری تخصصی کلیک کنید .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )