ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

معافیت شهریه دانشجویان بازمانده از تحصیل در دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه معافیت شهریه برای دانشجویان بازمانده از تحصیل را ابلاغ کرد .

این بخشنامه به معاونان ، رؤسای مراکز ، مدیران کل سازمان مرکزی ، رؤسای استان‌ ها ، واحدها و مراکز آموزشی ابلاغ شده است . در این بخشنامه آمده است :

با توجه به مصوبه هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی و متناسب با احکام بودجه‌ ای دوره مالی جاری ، در راستای فراهم کردن تسهیلات لازم و جلوگیری از تحمیل هرگونه هزینه مازاد به دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی در رشته‌ های علوم پزشکی و غیر پزشکی ورودی‌ های ۱۳۹۷و قبل از آنکه به دلایلی ازجمله مشکلات مالی امکان مراجعه برای ثبت‌ نام به دانشگاه محل تحصیل در موعد مقرر نداشته‌ اند و در چند نیم سال تحصیلی وقفه داشته‌ اند ، این دستورالعمل ابلاغ می‌ شود .

بر اساس این بخشنامه ، دانشجویانی که ترک تحصیل کرده‌ اند ( موارد مربوطه به وقفه تحصیلی ، عدم مراجعه و انصراف از تحصیل ) و هنوز واحدهای درسی ( به استثنا پایان‌ نامه و رساله ) باقیمانده داشته و قصد بازگشت به تحصیل دارند ، ضمن در نظر داشتن سایر ضوابط دانشگاه از پرداخت شهریه دانشگاه آزاد نیمسال‌ های وقفه معاف می‌ شوند تا بتوانند با پرداخت شهریه نیمسال‌ های باقیمانده ادامه تحصیل دهند .

دانشجویان تحصیلات تکمیلی اعم از کارشناسی ارشد یا دکتری که در مرحله اخذ یا تمدید پایان‌ نامه و رساله به دلایل مختلف از جمله مشکلات مالی دارای وقفه تحصیلی بوده و قصد بازگشت به تحصیل دارند ، از پرداخت شهریه دکتری دانشگاه آزاد و شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیمسال‌ های وقفه معاف می‌ شوند تا بتوانند با پرداخت شهریه نیمسال مراجعه بعد از وقفه ، تحصیل کنند . این بند از بخشنامه از تاریخ ابلاغ تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۸ قابلیت اجرا دارد و پس از آن مطابق دستورالعمل مورخ ۳۱ شهریور ۹۷ رئیس کمیته شهریه دانشگاه محاسبات لازم صورت می‌ گیرد .

گفتنی است محاسبه شهریه نیمسال‌ های باقیمانده دانشجویان از تاریخ مراجعه به بعد از وقفه تحصیلی به دانشگاه ، پس از اتمام سنوات مجاز تحصیلی در هر مقطع ( بدون در نظر گرفتن نیمسال‌ های وقفه ) مطابق ضوابط دانشگاه ، به نرخ روز انجام شود . به همین منظور واحدهای دانشگاهی موظفند نسبت به به‌ روزرسانی شهریه این قبیل از دانشجویان در زمان مربوطه اقدام کرده و جهت جلوگیری از هرگونه مشکلات بعدی ، به وی اطلاع‌ رسانی کنند .

موارد مطرح شده در این بخشنامه به منظور مدیریت منسجم و یکپارچه منابع دانشگاه و در راستای تفویض اختیار به واحدهای دانشگاهی جهت کاهش مراجعات غیرضروری دانشجویان و جلوگیری از تحمیل هزینه‌ های اضافی در راستای حل مشکلات ایشان در واحد دانشگاهی است .

مسئولیت اجرای این بخشنامه برعهده رؤسای واحدهای دانشگاهی و نظارت بر حسن انجام آن برعهده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مربوطه از طریق ارزیابی مستمر است .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )