ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

مرحله اول حذف کنکور سراسری از سال 98

معاون آموزشی وزارت علوم گفت : طرح حذف کنکور تدوین شده و سال آینده مرحله نخست این طرح اجرا می‌ شود .

مجتبی شریعتی نیاسر صبح امروز در اجلاس معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی سراسر کشور در دانشگاه بوعلی سینای همدان با تاکید بر حذف کنکور سراسری اظهار داشت : طرح حذف کنکورسراسری 98 تدوین شده و سال آینده مرحله نخست این طرح اجرا می‌ شود زیرا وجود یک میلیون نفر پشت کنکوری پذیرفته نیست و این رقم باید به دست کم ۲۰۰ هزار نفر کاهش یافته و جو روانی کنکور از بین برود .

وی به دستاورد های مهم دولت تدبیر و امید در حوزه دانشگاه‌ ها اشاره کرد و گفت : آمایش آموزش عالی با حمایت دولت تدوین و ابلاغ شده و همچنین در برنامه ششم توسعه سهم دانشجویان دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی تدوین و مشخص شده است .

معاون آموزشی وزارت علوم خاطرنشان کرد : براساس همین برنامه تا سال ۱۴۰۰ میلادی دانشگاه‌ های کشور باید پنج درصد دانشجوی بین المللی ، ۲۰ درصد ملی ، ۳۵ درصد منطقه‌ ای و ۴۰ درصد دانشجوی محلی جذب کنند .

وی گفت : شیوه پذیرش دانشجو در دانشگاه ها ، برگزاری آزمون سراسری و سهمیه بندی های دانشگاه ها و نحوه سهمیه بندی در کنکور نیاز به بازنگری دارد .

 

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )