ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

لغو پذیرش بورس خارج از کشور در آزمون دکتری 98

به گفته قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل ، در سال 98 برای اعزام چهار ساله دانشجوی دکتری به خارج کشور با بورس دولتی برنامه‌ ای وجود ندارد .

وی ادامه داد : در واقع بورس طولانی مدت برای دو سال فوق لیسانس یا چهار سال دکتری به خارج کشور وجود ندارد .

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌ الملل افزود : دلیل این موضوع نیز این بوده که سطح توانمندی دانشگاه‌ های داخلی مناسب است . برنامه‌ ریزی ما بر روی فرصت مطالعاتی ۶ تا ۹ ماهه برای دانشجوی دکتری است .

وی ادامه داد : در سال گذشته بیش از ۱۳۰۰ دانشجو در همین قالب از فرصت مطالعاتی استفاده کردند و امسال هم این روند در ابعاد گسترده‌ تری ادامه خواهد داشت . از مسئولان هم می‌ خواهیم به ما یاری دهند تا بتوانیم از لحاظ ارزی نیز توانمندی آن را داشته باشیم که این اهداف را به مرحله عمل برسانیم .

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌ الملل در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد : در پنج سال گذشته همواره تعداد مقالات مشترک ایران که به عنوان یک خروجی علمی مسلم شناخته می‌ شود رو به افزایش بوده و در سال ۲۰۱۸ تعداد مقالات مشترک ما به حدود ۱۳۴۰۰ مقاله مشترک بین‌ المللی رسیده است . به عبارت دیگر بین ۱۳۴۰۰ دانشمند ایرانی و خارجی تحقیقاتی انجام شده و مقالاتی به چاپ رسیده و همکاری‌ هایی صورت گرفته است .

سالار آملی با تاکید بر اینکه این روند باید توسعه پیدا کند گفت : در این روند اولاً هزینه‌ های تحقیقاتی به میزان ۵۰ درصد کاهش پیدا می‌ کند و دوم اینکه از علم دیگران هم استفاده می‌ کنیم و این برای روند توسعه علمی و کیفی کشور ما خوب است . یکی از سیاست‌ های اصولی در سال ۹۸ افزایش تعداد مقالات مشترک است .

به بیانی ساده تر ، قرار بر این بود که در صورت پذیرش بورس خارج از کشور در آزمون دکتری 98 ، کدرشته محل های مربوطه در دفترچه انتخاب رشته دکتری قرار داده شود و با وجود انتشار این دفترچه و عدم وجود رشته محل های بورس اعزام به خارج ، حذف قطعی پذیرش دانشجو از این طریق حتمی است .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )