ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

لغو ثبت نام برخی از متقاضیان ذخیره پزشکی دانشگاه آزاد 97

سرپرست دانشگاه آزاد گفت : ثبت نام ۴ هزار و ۲۶۹ نفر از متقاضیان ذخیره رشته های پزشکی این دانشگاه ملغی شده است .

محمدمهدی طهرانچی در توضیح سرمنشا مشکلات پذیرفته شدگان رشته‌ های پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه آزاد گفت : هر سال این دانشگاه برای رشته‌ های پزشکی سه بار تکمیل ظرفیت اعلام می‌ کرد و در هیچ سالی ظرفیت خود را به یکباره تکمیل نمی‌ کرد در حالیکه شورای عالی سنجش و پذیرش امسال تنها یک بار اجازه تکمیل ظرفیت را به دانشگاه آزاد داد .

وی افزود : در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ۱۸ هزار و ۵۸۴ نفر ظرفیت اعلام شد که تنها ۴ هزار و ۱۳۶ نفر ثبت نام کردند در نتیجه ۸ هزار و ۹۰۰ نفر ظرفیت خالی باقی ماند . به همین دلیل مقرر شد واحد های دانشگاهی برحسب اولویت ذخیره ثبت نام کنند .

سرپرست دانشگاه آزاد عنوان کرد : در این مرحله باید ۵ هزار و ۶۹۰ نفر پذیرفته می‌ شدند اما از آنجایی که در مرحله نخست ۱۸ هزار نفر ظرفیت اعلام شد و ۴ هزار نفر ثبت نام کردند بنابراین باید تعدادی بیشتر از ۵ هزار و ۶۹۰ نفر اعلام می شد تا دانشجو به تعداد کافی ثبت نام کنند به همین دلیل حدود ۴۸ هزار نفر در سه ردیف ذخیره ۱، ۲ و ۳ در این مرحله ظرفیت اعلام شد. افرادی که در این مرحله پذیرفته شدند ذخیره هستند .

طهرانچی عنوان کرد : در این مرحله به واحد ها تاکید شد برحسب ظرفیت خود ذخیره ثبت نام کنند اما برخی از واحد ها خطا کرده و بدون در نظر گرفتن ظرفیت ، تمامی دانشجویان مراجعه کننده را ثبت نام کردند .

وی با تاکید بر اینکه ۲۲ هزار نفر از ذخیره‌ها اعلام کردند که در صورت قبولی تمایل دارند در دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دهند، اظهار داشت : از آنجا که نباید رتبه و نمره تراز افراد جابه جا شود دانشگاه ناچار شد تمامی دانشجویان پزشکی را مجددا باتوجه به رشته محل‌ها جابه جا کند لذا افراد جابه جا شدند و لیستی جدید با رشته‌ و محل متفاوت ایجاد و در نتیجه رشته محل برخی از پذیرفته شدگان تغییر کرد .

سرپرست دانشگاه آزاد با بیان اینکه نکته حائز اهمیت در این تغییرات رعایت عدالت بود ، تاکید کرد : با اعلام ظرفیت ۵ هزار و ۶۹۰ نفر ، تنها هزار و ۸۸۵ نفر ثبت نام کردند . اعلام ظرفیت و تکمیل فرم توسط افراد به معنای پذیرش در دانشگاه نیست .

طهرانچی خاطرنشان کرد : در حال حاضر از ۸ هزار و ۹۰۷ نفر ظرفیت پزشکی دانشگاه آزاد حدود ۲ هزار و ۸۸۶ نفر خالی است .

وی با اشاره به تعداد پذیرفته شدگانی که ثبت نام آنها ملغی شده است ، گفت : ۴ هزار و ۲۶۹ نفر از ذخیره‌ ها ثبت نام کردند که ثبت نام آنها ملغی شد و دانشگاه با تمام توان به دنبال حل مشکلات پذیرفته شدگان است .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )