ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

عدم پذیرش بدون کنکور رشته پزشکی

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت با رد تبلیغات فضای مجازی درباره پذیرش بدون آزمون و کنکور در رشته‌ های علوم پزشکی تاکید کرد : هیچ رشته علوم پزشکی پذیرش بدون کنکور ندارد .

دکتر حمید اکبری اظهار داشت : بحثی که در شورای سنجش و پذیرش در زمان تصویب رشته‌ های بی نیاز از کنکور شد این بود که در رشته‌ هایی که داوطلب کمتر از ظرفیت باشد و یا به صورت معمول میزان داوطلب با ظرفیت تناسبی داشته باشند می‌ توان در آن رشته بدون آزمون دانشجو پذیرش کرد اما این موضوع برای رشته‌ های علوم پزشکی صادق نیست .

وی گفت : همان گونه که آمارها نشان می‌ دهد تنها در کنکور سراسری از میان یک میلیون داوطلب بیش از ۶۰۰ هزار نفر داوطلب علوم تجربی داریم کهبا توجه به ظرفیت محدود رشته‌ های علوم پزشکی به ویژه در دکتری پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی تعداد داوطلب بسیار بیشتر از ظرفیت است .

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد : برخی مؤسسات کنکوری در فضای مجازی تبلیغاتی به راه انداخته اند که در پذیرش بدون کنکور مهرماه ۹۸ در برخی از رشته‌ ها و یا پردیس‌ های خودگردان داوطلبان علوم پزشکی بدون کنکور پذیرفته می‌ شوند که باید تاکید کنم این تبلیغات واهی بوده و رد می‌ شود .

وی خاطرنشان کرد : هیچ رشته پزشکی و علوم پزشکی در تمام مقاطع پذیرش بدون کنکور ندارد و تمامی این تبلیغات در فضای مجازی کلاهبرداری محسوب می‌ شود .

ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهرماه سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی موضوع قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی مصوب ۱۰ شهریور سال ۹۲ مجلس شورای اسلامی و مصوبات پانزدهمین و شانزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو ۸ و ۱۲ دی‌ ماه ۹۷ در حال انجام است .

دفترچه راهنمای ثبت‌نام از بهمن ماه ۹۷ منتشر شده است و تمامی داوطلبان متقاضی ثبت‌ نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در مهر ماه سال ۹۸ موضوع قانون سنجش و پذیرش دانشجو باید بر اساس این دفترچه اقدام کنند.

ثبت نام در این کد رشته ها و انتخاب رشته برای گزینش در رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی ( معدل کتبی دیپلم ) منحصراً به صورت اینترنتی است و از ۲۰ اسفند ۹۷ آغاز شده است و تا ۶ شهریور ۹۸ ادامه دارد .

بر اساس اطلاعات موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته در این نوع پذیرش رشته علوم پزشکی برای پذیرش بدون کنکور وجود ندارد .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )