ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

عدم نیاز به جذب دانشجوی دکتری در دانشگاه فرهنگیان

به گفته وزیر علوم در حال حاضر نیازی به جذب دانشجوی دکتری در دانشگاه فرهنگیان نیست .

دی ماه سال 90 دانشگاه فرهنگیان با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد و پذیرش دانشجو از سال 91 در 16 رشته کارشناسی کلید خورد و مرجع اصلی جذب معلم در آموزش و پرورش شد .

علاوه بر آن در رشته‌ های دبیری شیمی ، راهنمایی و مشاوره با 2 گرایش مشاوره – فعالیت‌ های پرورشی ، دبیری زیست‌ شناسی ، دبیری تاریخ ، دبیری جغرافیا ، دبیری الهیات و معارف اسلامی ، آموزش زبان و ادبیات فارسی ، تربیت دبیر زبان انگلیسی ، دبیری فیزیک ، دبیری علوم اجتماعی ، آموزش تربیت بدنی گرایش عمومی و دوره متوسطه ، ارتباط تصویری ، دبیری زبان و ادبیات عرب ، دبیری ریاضی ، علوم تربیتی با 2 گرایش آموزش ابتدایی و آموزش کودکان استثنایی هم پذیرش کارشناسی ارشد با شرایط خاص در گرفته شد و آنطور که مسئولان دانشگاه فرهنگیان اعلام کردند آمادگی برای گسترش رشته‌ های تحصیلات تکمیلی در مقطع دکتری را هم دارند .

چندی پیش حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره توسعه تحصیلات تکمیلی گفته بود که امکان توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه وجود دارد ، اما این مهم با موافقت وزارت علوم محقق خواهد شد .

در ادامه آنگونه که خنیفر درباره شرایط توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان توضیح داده بود گویی وزارت علوم تمایل چندانی به توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان ندارند .

منصور غلامی وزیر علوم درباره گسترش رشته‌ های تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد : تکلیف و وظیفه دانشگاه فرهنگیان معلوم است و برای معلم و دبیر فعلا لازم به تربیت دکتری ندارند .

وزیر علوم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رشته‌ های ارشد دانشگاه هم کم است و تعیین تکلیف این رشته‌ ها چگونه می‌ شود ، اظهار کرد : رشته‌ های ارشد این دانشگاه را هم می‌ گیریم .

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )