ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

عدم دخالت وزارت بهداشت با اشتباه دانشگاه ازاد در پذیرش پزشکی 97

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت دکتر حمید اکبری گفت : اشتباه دانشگاه آزاد در ثبت نام و اخذ شهریه از برخی داوطلبان ، هیچ ارتباطی به وزارت بهداشت ندارد .

دکتر حمید اکبری در خصوص ناهماهنگی ، اختلال و اشتباه در اعلام ظرفیت رشته‌ های پزشکی توسط دانشگاه آزاد اسلامی گفت : متاسفانه برخی داوطلبان به اشتباه از سوی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان پذیرفته شده اعلام و ثبت نام شدند در حالیکه ظرفیت پذیرش دانشجویان در رشته‌ های علوم پزشکی هر سال ، قبل از ثبت نام کنکور مشخص می‌ شود و امکان تغییر در ظرفیت‌ ها پس از برگزاری آزمون ، وجود ندارد .

وی اظهار داشت : متاسفانه این ناهماهنگی ایجاد شده ، ناشی از عدم دقت و اشتباه محاسباتی دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز سنجش این دانشگاه است و هیچ ارتباطی به وزارت بهداشت ندارد چون در مورد ظرفیت‌ ها، توافق بین دانشگاه آزاد اسلامی و شورای گسترش وزارت بهداشت انجام می‌ شود بنابراین انتظار داریم که این دانشگاه به درخواست داوطلبان ، عادلانه رسیدگی کند .

اکبری خاطرنشان کرد : هر سال ظرفیت پذیرش با حداکثر ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته‌ های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌ شود و باید در سقف این ظرفیت ، پذیرش انجام شود و اشتباه این دانشگاه در ثبت نام و اخذ شهریه از برخی داوطلبان ، هیچ ارتباطی به وزارت بهداشت ندارد اما حق پیگیری این افراد برای رسیدگی عادلانه به تقاضای این داوطلبان ، برای آنها محفوظ است .

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت : انتظار است دانشگاه آزاد اسلامی در قالب ظرفیت مورد توافق با وزارت بهداشت نسبت به بررسی اعتراضات ناشی از اشتباهات آن دانشگاه در پذیرش افراد و اصلاح روند پذیرش داوطلبان اقدام کند .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )