ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

عدم تغییر حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه شهید بهشتی در سال 98

حد نصاب مصاحبه دکتری دانشگاه شهید بهشتی در سال 98 تغییری نکرده و همانند سال گذشته تعیین شده است .

علی اکبر افضلیان درباره افزایش حد نصاب مصاحبه دکتری دانشگاه شهید بهشتی در سال ۹۸ گفت : حد نصابی که در این مرحله تعیین شده ، برای دعوت به مصاحبه است برای اینکه تعداد افرادی که برای مصاحبه دعوت می‌ شوند مشخص شود .

وی ادامه داد : دانشگاه شهید بهشتی حد نصاب علمی دوره دکترایی که در سال جاری تعیین کرده همانند سال گذشته بوده و تغییری نداده است .

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد : در سال جاری در حدود ۳۳۰ رشته حد نصاب علمی ارائه کرده‌ ایم .

وی ادامه داد : رشته‌ های مختلف با یکدیگر تفاوت دارند و به طوری این حدنصاب‌ ها تعیین می‌ شود که تعداد افرادی که مصاحبه دعوت می‌ شوند ۷ تا ۱۰ برابر تعدادی باشند که پذیرش خواهند شد .

افضلیان افزود : به عنوان مثال در یک کد رشته ۴ نفر جذب خواهیم کرد ولی حدود ۴۰ نفر را به مصاحبه دعوت می‌ کنیم که از بین این افراد نهایتاً ۴ نفر را انتخاب کنیم .

وی خاطر نشان کرد : دانشگاه شهید بهشتی به طور کلی طوری مصاحبه‌ ها را مشخص کرده است که تعداد کافی باشند تا بتوانیم از بین آنها انتخاب کنیم . ضریب ما نیز برخی موارد ، ۷ برابر ، برخی ۱۵ برابر و در برخی موارد ۲۰ برابر است .

پس از انتشار کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری سال ۹۸ برخی از داوطلبان نسبت به حدنصاب علمی اعلام شده از سوی برخی از دانشگاه‌ ها به ویژه دانشگاه‌ های بزرگ اعتراض داشته‌ اند .

به گفته این معترضان برخی از دانشگاه‌ ها اقدام به تغییر حد نصاب علمی کرده‌ اند که در نتیجه آن بسیاری از داوطلبان امکان دعوت به مصاحبه دکتری را از دست داده‌ اند .

آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۸ در دوره‌ های روزانه و شبانه دانشگاه‌ ها ، دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی ، پردیس‌ های خودگردان دانشگاه‌ ها جمعه سوم اسفند ۹۷ برگزار شد .

از تعداد ۱۹۶ هزار و ۶۴۹ نفر ثبت نام کننده در آزمون تعداد ۱۶۳ هزار و ۳۲۱ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند. از این تعداد ۱۵۰ هزار و ۵۳۵ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند و ۱۰۸ هزار و ۸۹۹ نفر فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کردند .

از تعداد ۱۰۸ هزار و ۸۹۹ داوطلب انتخاب رشته کننده تعداد ۴۷ هزار و ۶۴۸ داوطلب در کد رشته محل‌ های انتخابی دارای حد نصاب علمی لازم هستند .

ظرفیت پذیرش دانشجو در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۸ در دوره‌ های روزانه و شبانه دانشگاه‌ ها ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی ، پردیس‌ های خودگردان دانشگاه‌ ها ( به جز ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی ) تعداد ۱۴ هزار و ۲۷۷ نفر است .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )