ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

عدم برگزاری المپیاد بین المللی علمی دانشجویی 97

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از عدم برگزاری المپیاد بین المللی علمی دانشجویی 97 خبر داد .

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در حاشیه بازدید از بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی در پردیس فنی شهید عباس‌پور گفت : بیست و سومین المپیاد علمی و دانشجویی 28 و 29 تیر ماه با حضور یک هزار و 182 نفر شرکت‌کننده برگزار شد که 326 نفر از برگزیدگان آزمون کارشناسی ارشد و 826 نفر دانش‌آموزان سال سوم دبیرستان از 10 قطب دانشگاهی در این المپیاد شرکت کردند .

وی افزود : امسال سه رشته روانشناسی، مهندسی صنایع و سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت به المپیاد اضافه شد و نتایج المپیاد اواسط شهریور ماه اعلام می‌ شود .

خدایی درباره آزمون بین‌المللی المپیاد نیز گفت : المپیاد علمی بین‌المللی هر ساله در دو رشته ریاضی و آمار برگزار می‌ شد که به دلیل کم بودن متقاضیان ممکن است امسال برگزار نشود .

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه سازمان سنجش سعی در گسترش رشته‌های المپیاد دارد ، اظهار داشت : سیاست سازمان این است که رشته‌ها را افزایش دهد ولی این موضوع به اعلام آمادگی دانشگاه‌های مربوطه بستگی دارد زیرا برگزاری المپیاد بسیار سنگین است و برای برگزاری نیاز به حمایت دانشگاه‌ ها داریم .

وی با اشاره به امتیازاتی که به برگزیدگان المپیاد ارائه می‌ شود ، گفت : در بحث سلول‌ های بنیادی و مهندسی بافت امسال بنیاد ملی نخبگان به ما کمک کرد تا این رشته به المپیاد افزوده شد ، امتیازات نیز به این صورت است که سه نفر اول هر رشته عضو بنیاد ملی نخبگان می‌ شود و 15 نفر اول به صورت بدون آزمون به دانشگاه راه می‌ یابند .

منبع : فارس

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )