ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

عدم ایجاد رشته های جدید دکتری در دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت که به دنبال راه‌ اندازی رشته‌ های جدید دکتری نیستیم .

محمد مهدی طهرانچی درباره بخشنامه اخیر وزارت علوم تحت عنوان آیین‌ نامه راه‌ اندازی و ارزشیابی دوره‌ های دکتری تخصصی که به دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد گفت : دانشگاه آزاد اسلامی ۵۹ هزار دانشجوی دکتری دارد و تعداد دانشجوی دکترایی که سالانه از وزارت علوم دریافت می‌ کند ، حدود ۱۰ هزار دانشجو است .

وی با بیان اینکه دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد به لحاظ کیفیت ، استاندارد و شرایط تحصیل چیزی کم‌ تر از دانشگاه‌ های دولتی ندارند ، افزود : ما دنبال راه اندازی رشته‌ های جدید نیستیم .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود : البته رشته‌ های بین‌ رشته‌ ای جدید را توسعه خواهیم داد . یک مقطعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری موافقت کرد تا ۲۵ هزار دانشجوی دکتری در سال ۹۵ وارد دانشگاه آزاد شوند که ما آن حرکت را قبول نداریم و خودمان در دانشگاه آزاد منتقد این حرکت سال ۹۵ وزارت علوم هستیم .

وی ادامه داد : چرا که ظرفیت دانشگاه آزاد بیش از ۱۰ هزار نفر دانشجوی دکتری نیست ؛ آن سال توسط وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری کار نامناسبی انجام شد که به دانشگاه آزاد این تعداد دانشجوی دکتری تخصیص داده شد .

طهرانچی با بیان اینکه این حرکت بیشتر متوجه وزارت علوم است تا دانشگاه آزاد افزود : دانشگاه آزاد برای تعدادی که چیزی حدود ۱۰ هزار نفر دانشجوی دکتری هستند ، امکانات و زیرساخت‌ های لازم را دارد و تدابیر لازم را برای اینکه دانشجو بتواند درس بخواند پیش‌ بینی کرده است .

وی ادامه داد : دانشجو در دانشگاه آزاد هزینه می‌ دهد تا در دوره دکتری تحصیل کند . اینکه دانشگاه آزاد را انتخاب می‌ کند یعنی این دانشگاه کیفیت دارد .

طهرانچی افزود : ما در دانشگاه آزاد اسلامی یک تفاوت نگاه با مسئولان وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری داریم ؛ من معتقدم که ما دوره دکتری را فقط برای شغل استادی و عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت نمی‌ کنیم ولی مسئولان وزارت علوم معتقدند که دکتری فقط برای آموزش عالی است ، لذا استدلال می‌ کنند ۱۳۰ هزار دانشجوی دکتری که وجود دارند اضافه بوده و باید به‌ شدت آن را کاهش دهیم .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد : درست است که دانشگاه آزاد یک دانشگاه است اما ۴۰۰ دانشگاه در درون خود دارد ، ما واحدهایی داریم بسیار موفق حتی موفق‌ تر از نهاد های موازی دولتی خود و واحدهایی داریم که باید به آنها رسیدگی شود . ما از نظر امکانات مدعی هستیم که امکانات خوبی در واحدهای دانشگاه داریم .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )