ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

عدم افزایش دانشجو تا سال 1404

نایب رئیس اتحادیه‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد دانشجویان در تمام دانشگاه‌های دولتی ، آزاد ، پیام نور و غیردولتی خودبه خود کاهش یافته است ، گفت : ایران تا سال 1404 افزایش  دانشجو نخواهد داشت و تعداد فعلی داوطلبان کنکور ثابت خواهد ماند .

دکتر محمد حسین طیرانی با تاکید بر اینکه هر موسسه آموزش عالی غیردولتی‌ می‌ تواند پذیرش دانشجو از رشته‌های بدون متقاضی را متوقف ‌کند ، عنوان کرد : برای مثال از رشته ‌های علوم پایه و کاردانی چندان استقبال نمی‌شود ، لذا برخی  موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی پذیرش دانشجو  از آن‌ها را متوقف کرده‌اند .

وی تصریح کرد : دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی می‌توانند با توجه به امکانات خود تعداد اساتید ، داوطلبان  و نیازهای کشور رشته‌های جدید تقاضا ‌کنند.

نایب رئیس اتحادیه‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی ، اضافه کرد : دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی در سال یک یا دو رشته جدید راه‌اندازی می‌ کنند که مورد نیاز کشور و داوطلبان باشد ، ولی اخیرا شرایط به گونه‌ ای است که این موسسات دیگر تمایلی به ایجاد رشته جدید به خصوص در رشته‌های ریاضی و مهندسی که تعداد داوطلبان کاهش یافته است ، ندارند .

طیرانی با اشاره به طرح ساماندهی موسسات آموزرش عالی غیردولتی ، بیان کرد : در حال حاضر هیچ موسسه‌ آموزش عالی غیردولتی که تعطیل شده باشد یا دانشجو پذیرش نکند ، نداریم.

وی افزود : روسای موسسات آموزش عالی غیردولتی از سوی وزارت علوم موظف شده‌اند تا طرح آمایش رشته‌ها ، ظرفیت‌ ها و امکانات دانشگاه‌ ها و موسسات غیردولتی مناطق مختلف را تهیه کنند . هدف از این طرح بررسی ظرفیت رشته‌ ها ، امکانات و نیازهای کشور و متقاضیان ورود به دانشگاه ‌ها است .

رییس موسسه آموزش عالی خیام مشهد با اشاره به بازدید مدیر دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم از شرایط عمرانی ، رفاهی و آموزشی 11 دانشگاه‌ و موسسه آموزش عالی غیردولتی استان خراسان رضوی ، اظهار کرد : ارتقای کیفیت آموزش عالی غیردولتی ، صدور مجوز برای رشته‌ها و توقف پذیرش دانشجو در رشته‌های بدون متقاضی ، حضور اتحادیه‌ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی در جلسات وزارت علوم ، تشکیل کارگروه مرکب از اعضای شورای مرکزی این اتحادیه و وزارت علوم برای اصلاح اساس‌ نامه و حذف واژه “غیرانتفاعی” از جمله نتایج حاصل از این بازدید بود .

طیرانی در خصوص حذف واژه “غیرانتفاعی”، ادامه داد : شورای عالی انقلاب فرهنگی هنوز در خصوص حذف واژه غیرانتفاعی به نتیجه نرسیده است ، ولی امیدواریم در آینده نزدیک تصمیم نهایی در این زمینه گرفته شود .

منبع : ایسنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )