ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

ظرفیت پذیرش کنکور کارشناسی ارشد 98

به گفته رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با احتساب ظرفیت های پذیرش دانشگاه آزاد حدود 350 هزار نفر در کنکور کارشناسی ارشد 98 پذیرش می شوند .

ابراهیم خدایی در مورد ظرفیت پذیرش کنکور کارشناسی ارشد 98 ، اظهار داشت : ظرفیت پذیرش در دانشگاه های دولتی حدود ۱۶۰ هزار نفر است که با احتساب استعدادهای درخشان در دوره بدون آزمون این مقطع ، پذیرش به حدود ۱۹۰ هزار نفر می رسد .

خدایی افزود : سال گذشته ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۱۳۰ هزار نفر بود که امسال هم همین میزان اعلام شد ، بنابراین پیش بینی سازمان سنجش از کل ورودی های کارشناسی ارشد در سال جاری ۳۵۰ هزار نفر است .

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ، زمان انتشار کارنامه اولیه کارشناسی ارشد را اواسط تیر ماه و زمان اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد 98 را اواخر شهریور ماه اعلام کرد .

خدایی در مورد اختصاص سهمیه به داوطلبان این آزمون تاکید کرد : هیچ سهمیه ای به جز سهمیه های مصوب ، به کنکور کارشناسی ارشد اختصاص نیافته است .

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره علت کاهش استقبال ۱۲۰ هزار نفری داوطلبان از پذیرش در کارشناسی ارشد ، اظهار داشت : خروجی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه ها حدود ۴۰۰ تا ۴۵۰ هزار نفر و ورودی به این مقطع حدود ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار نفر است ، بنابراین به یک تعادل نسبی در ورودی و خروجی این مقطع رسیدیم . وی با بیان اینکه داوطلبان پشت کنکور کارشناسی ارشد کاهش ۱۲۰ هزار نفری داشتند ، خاطرنشان کرد : به طور طبیعی انتظار می رود این روند افزایشی نباشد .

خدایی پیش بینی کرد که سال آینده هم میزان استقبال داوطلبان از این کنکور افزایش نیابد .

در کنکور کارشناسی ارشد امسال ، ۶۱۴ هزار و ۸۸۳ داوطلب شرکت کردند . این آزمون تا ظهر فردا جمعه ادامه دارد .

منبع : ایرنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )