ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

ظرفیت پذیرش استعدادهای درخشان کارشناسی ارشد 97

معاون آموزشی وزیر علوم از اختصاص 20 تا 40 درصد ظرفیت دانشگاه ها به دانشجویان استعداد درخشان کارشناسی ارشد خبر داد .

معاون آموزشی وزیر علوم با اشاره به شیوه جذب استعدادهای درخشان توضیح داد : بر اساس مصوبه اخیر به دانشگاههای سطح یک و دو اجازه داده شده است که تا سقف 40 درصد از ظرفیت‌های خود را به پذیرش دانشجویان استعداد درخشان اختصاص دهند .

وی با بیان این که این سقف برای دانشگاههای سطح 3 تا 30 درصد است ، یادآور شد : سایر سطوح دانشگاهها تا سقف 20 درصد از ظرفیت خود را می‌ توانند به جذب دانشجویان استعداد درخشان اختصاص دهند .

شریعتی نیاسر از تصویب مصوبه جدیدی در این زمینه خبر داد و گفت : بر اساس این مصوبه جدید دانشجویان استعداد درخشان می‌ توانند به صورت همزمان در دو رشته ادامه تحصیل دهند به این صورت که دانشجویان بعد از قبول شدن در کارشناسی ارشد می‌ توانند حداکثر تا دو ترم رشته‌ دوم دوره کارشناسی خود را ادامه دهند .

وی با تاکید بر این که تحصیل هم زمان این دسته از دانشجویان به صورت هم زمان است خاطر نشان کرد : علاوه بر آن دانشجویانی که در رقابت‌ های علمی جهانی مدال‌های طلا و نقره و برنز دریافت می‌ کنند نیز مشمول این امتیاز خواهند شد .

شریعتی نیاسر همچنین خاطر نشان کرد : تحصیل همزمان دانشجویان استعداد برتر برای کلیه زیر نظام های آموزش عالی در نظر گرفته شده است ادامه داد : دانشگاهها مشروط بر آنکه فرد دارای ویژگی‌ های استعداد درخشان باشند می توانند نسبت به جذب این دسته از افراد اقدام کنند .

منبع : ایسنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )