ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ دیپلم مجدد در رشته های غیر متناظر

امکان اخذ مجدد دیپلم در رشته های غیر متناظر برای متقاضیان فراهم شده است .

برخی افراد بعد از اینکه دیپلم می‌ گیرند به دلایل مختلف دوست دارند در رشته‌ ای به غیر از رشته‌ ای که تحصیل کرده‌اند ، دیپلم بگیرند اما آیا این امکان وجود دارد ؟

نظام آموزشی ایران برای اینگونه افراد قوانینی دارد که بر اساس آن می‌ توانند برای اخذ دیپلم مجدد اقدام کنند ؛ در اجرای ماده 79 آیین‌نامه آموزشی دوره دوم متوسطه شیوه نیم‌ سالی – واحدی ( بزرگسالان ، آموزش از راه دور، ایثارگران و داوطلبان آزاد داخل کشور ) دارندگان دیپلم نظام جدید و یا نظام قدیم ،‌ در صورت تمایل و اخذ دیپلم مجدد ( در رشته غیرمتناظر ) شاخه‌ های نظری یا کاردانش ، با مراجعه به ادارات آموزش و پرورش شهرستان ، منطقه و ناحیه محل تحصیل خود صرفا به صورت داوطلب آزاد ، می‌ توانند به دو روش برای اخذ دیپلم مجدد اقدام کنند .

روش اول :

متقاضیان دریافت دیپلم غیرمتناظر در شاخه نظری

این قبیل از افراد باید در امتحانات تمام دروس پایه دوازدهم رشته موردنظر شرکت کرده و در صورت کسب نصاب قبولی ، دیپلم غیرمتناظر با رشته تحصیلی خود را دریافت کنند و دروس پایه‌ های دهم و یازدهم با درج علامت ضربدر ( قبولی بدون نمره با ثبت کد 96 در رایانه ) از آنان پذیرفته می‌ شود .

معدل کتبی این افراد براساس نمرات مکتسبه از دروس نهایی و معدل کل آ‌نان براساس نمرات تمام دروس پایه دوازدهم اعم از نهایی و غیرنهایی مطابق ضوابط سنجش و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی ، آیین‌ نامه آموزشی دوره متوسطه شیوه نیم‌ سالی – واحدی بزرگسالان محاسبه می‌ شود .

روش دوم :

متقاضیان دریافت دیپلم غیرمتناظر در شاخه کاردانش

متقاضیان دریافت دیپلم غیرمتناظر در شاخه کاردانش می‌ توانند به یکی از دو شیوه توضیح داده شده برای دریافت دیپلم اقدام کنند :

روش اول:

فارغ‌التحصیلان دوره‌های شش ساله و چهارساله متوسطه ، چنانچه متقاضی اخذ دیپلم دوره دوم متوسطه در شاخه کاردانش باشند باید نسبت به ارائه دروس مهارتی ( شایستگی‌ های فنی ) و گذراندن دروس شایستگی‌ های غیرفنی رشته مورد نظر و نیز دروس تعلیمات دینی ( دینی ،‌ قرآن و اخلاق ) 3 و عربی و زبان قرآن 3 مبادرت کرده و در صورت کسب نصاب قبولی ، دیپلم با معدل دریافت کنند .

روش دوم:

فارغ‌التحصیلان دوره‌های سه ساله نیم‌سالی – واحدی و سه ساله سالی – واحدی متوسطه ، چنانچه متقاضی اخذ دیپلم دوره دوم متوسطه در شاخه کاردانش باشند باید نسبت به گذراندن تمام دروس پایه دوازدهم رشته مورد نظر و اخذ گواهینامه‌ های دروس مهارتی ( شایستگی‌های فنی ) و گذراندن دروش شایستگی‌ های غیرفنی رشته مورد نظر مبادرت کرده و در صورت کسب نصاب قبولی ، دیپلم با معدل دریافت کنند .

منبع : فارس

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )