ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

سایت ثبت سفارش کتاب درسی دانش آموزان

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اطلاع داد دانش‌ آموزان برای ثبت نام کتاب‌ های درسی تا ۲۰ خرداد فرصت دارند تا به سایت ثبت سفارش کتاب درسی دانش آموزان مراجعه کنند .

ثبت سفارش کتاب‌ های پایه‌ های دوم تا ششم ابتدایی ، پایه‌ های یازدهم و دوازدهم دوره دوره متوسطه و پایه‌ های هشتم و نهم کتاب‌ های درسی تکمیلی دوره اول متوسطه ویژه دانش‌ آموزان استعداد های درخشان که از 20 فروردین امسال آغاز شده ، 20 خرداد پایان می‌ یابد .

ثبت سفارش کتاب‌ های درسی سال تحصیلی 99-98 از طریق سامانه www.irtexbook.ir یا www.irtexbook.com انجام می‌ شود .

ثبت سفارش گروهی و انفرادی کتاب‌ های پایه اول ابتدایی 23 تیر آغاز می‌ شود و تا 5 شهریور ادامه دارد ؛ همچنین ثبت‌ نام کتاب‌ های پایه دهم دوره دوم متوسطه و پایه هفتم استعداد های درخشان 23 تیر آغاز می‌ شود و تا شانزدهم شهریور ادامه دارد .

امکان تغییرات برای اصلاح سفارش کتاب‌ های درسی نیز از اول مرداد تا 16 شهریور به وجود می‌ آید . در بخشنامه ثبت‌ نام کتب درسی آمده است : « با توجه به اینکه ثبت سفارش کتاب درسی دانش‌ آموزان بر اساس اطلاعات موجود در سامانه سناد انجام می‌ شود ، مدارس باید آخرین وضعیت اطلاعات شناسنامه‌ ای و تحصیلی دانش‌ آموزان را در سامانه سناد به‌ روزرسانی کنند . »

مدارس باید از طریق سامانه مربوطه نسبت به ثبت سفارش گروهی دانش‌ آموزان اقدام و از ارجاع موردی دانش‌ آموزان و اولیای آنان به کافی‌ نت برای سفارش انفرادی پرهیز کنند ؛ بهای کتاب‌ های درسی برای ثبت سفارش گروهی ، صرفاً بر اساس قیمت‌ های پشت جلد کتاب ( ثبت شده در سامانه ) است و دریافت هر گونه وجه اضافی ممنوع است .

در صورت تمایل ، دانش‌ آموزان و اولیای آنها می‌ توانند از طریق همین سامانه‌ ها برای ثبت سفارش انفرادی ثبت‌ نام کنند. نام کاربری برای ورود به سامانه ، کد ملی دانش‌ آموز و رمز عبور آنها ۶ رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش‌ آموز است .

سفارش فردی و گروهی ثبت شده در سامانه از سوی کاربر مدرسه قابل رؤیت است ، بنابراین برای رعایت صرفه‌ جویی ، درخواست نسخه چاپی ثبت سفارش فردی از سوی مدارس ممنوع است .

کتاب‌ های درسی دانش‌ آموزان دوره‌ های تحصیلی که در جدول زمان‌ بندی آمده است ، از طریق مدرسه محل تحصیل آن‌ ها که در سفارش دانش‌ آموز قید شده است ، توزیع می‌ شود . در صورت تغییر مدرسه محل تحصیل دانش‌ آموز تا قبل از صدور حواله از منطقه به مدرسه ، امکان اصلاح سفارش از طریق سامانه ، وجود دارد و باید به این شکل عمل شود : در صورت جا به‌ جایی دانش‌ آموز در سطح مدارس همان استان و ثبت اطلاعات در مدرسه‌ های مبدأ و مقصد ، اطلاعات محل تحویل کتاب دانش‌ آموز به طور خودکار در سامانه اصلاح و کتاب‌ های درسی دانش‌ آموز در مدرسه جدید تحویل می‌ شود . در صورت جا به‌ جایی دانش‌ آموز به مدارس استان دیگر و ثبت اطلاعات در مدرسه‌ های مبدأ و مقصد ، مدرسه مقصد و یا دانش‌آموز ملزم به اصلاح سفارش هستند ؛ کتاب‌ های درسی دانش آموز ، در صورت اصلاح سفارش ، در مدرسه جدید تحویل می‌ شود . در صورت جا به‌ جایی دانش‌ آموز بعد از صدور حواله از منطقه به مدرسه ، کتاب‌ های درسی دانش‌ آموز ، از طریق مدرسه محل تحصیل قبلی ( محل ثبت سفارش اولیه ) قابل تحویل است .

همچنین در صورت تغییر پایه یا رشته تحصیلی دانش‌ آموز تا قبل از صدور حواله از منطقه به مدرسه ، امکان اصلاح سفارش از طریق سامانه وجود دارد .

دانش آموزانی که فقط تعدادی از کتاب‌ های درسی را نیاز دارند و همچنین معلمان و دبیران می‌ توانند از تاریخ 20 شهریور سفارش کتاب‌ های درسی را از منوی « سفارش تک جلدی کتاب‌ های درسی و بسته آموزشی » در سامانه ثبت کنند تا از طریق شرکت پست به آن ها تحویل داده شود .

زمان ثبت سفارش کتاب درسی دانش آموزان

سایت ثبت سفارش کتاب درسی دانش آموزان

منبع : پانا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )