ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

ساماندهی پذیرش دانشجویان دکتری

با تصویب آیین‌ نامه ساماندهی پذیرش دانشجویان دکتری دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی ، شرایط و شاخص‌ های پذیرش در دوره دکتری دانشگاه‌ ها سخت‌ تر می‌ شود .

مدیر کل دفتر برنامه‌ ریزی آموزش عالی وزارت علوم از تصویب نهایی ” آیین‌ نامه ساماندهی پذیرش دانشجویان دکتری دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی ” در این وزارتخانه خبر داد و گفت : با تصویب این آیین‌ نامه شرایط و شاخص‌ های پذیرش در دوره دکتری دانشگاه‌ ها سخت‌ تر می‌ شود .

دکتر محمدرضا آهنچیان ضمن بیان این مطلب گفت : یکی از مهمترین آیین نامه‌ های وزارت علوم که اخیرا به دانشگاه‌ ها ابلاغ شده ” آیین نامه یکپارچه سازی آموزش عالی ” است که در حال حاضر به دانشگاه‌ ها ابلاغ شده و این مراکز در حال اجرایی کردن آن هستند .

وی در ادامه با اشاره به تصویب نهایی طرح ساماندهی پذیرش دانشجویان دکتری در کشور ، گفت : در حال حاضر این آیین نامه‌ به منظور اجرا به دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ شده و بر اساس‌ آن شاخص‌ ها و شرایط پذیرش دانشجویان دکتری در کشور اصلاح خواهد شد . مثلا در گذشته یک دانشگاه برای راه‌ اندازی دوره دکتری ملزم به داشتن سه دوره دانش آموختگی بود که با تصویب این طرح ، تعداد این دوره‌ ها به 5 دوره افزایش یافته است .

دکتر آهنچیان خاطر نشان کرد : فاز اول طرح ساماندهی دوره‌ های تحصیلی در وزارت علوم اجرایی شده و با تصویب طرح فوق ، شرایط پذیرش دوره‌ های دکتری سخت‌ تر شده و دانشگاه‌ هایی که بخواهند دوره های جدید دکتری راه‌ اندازی کنند با محدودیت مواجه خواهند شد .

وی خاطر نشان کرد : در حال حاضر ظرفیت پذیرش دانشجویان دوره دکتری سالیانه تعداد 24 هزار نفر است و در سال نیز حدود 20 هزار دانشجوی دکتری فارغ‌ التحصیل می‌ شوند .

مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم در پایان گفت : بر اساس تصمیم این وزارتخانه شرایط پذیرش در دوره های کارشناسی وکارشناسی ارشد نیز تغییر خواهد کرد و در این راستا ساماندهی آیین نامه پذیرش دانشجو در دوره ارشد در دست بررسی است و قبل از پایان سال اجرایی می‌ شود . اما آیین نامه ساماندهی دوره کارشناسی تا اواخر بهار سال آینده تدوین و ابلاغ خواهد شد .

منبع : ایسنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )