ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

زمان نتیجه نهایی رسیدگی به تخلفات پذیرش پزشکی دانشگاه آزاد 97

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی بهرام پارسایی ، نتیجه نهایی در خصوص تخلفات دانشگاه آزاد  تا آخر هفته به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ارائه می شود .
بهرام پارسایی با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون اصل نود مجلس در خصوص رسیدگی به شکایت دانشجویان ازدانشگاه آزاد اسلامی در خصوص اشتباه در پذیرش رشته‌ های پزشکی گفت : در این جلسه نماینده شاکیان ، مسئولان و معاونان دانشگاه آزاد ، رئیس سازمان سنجش و نماینده وزارت بهداشت حضور داشتند که دستور رسیدگی به موضوع اعلام قبولی تعداد زیادی از دانشجویان در رشته‌ های پزشکی دانشگاه آزاد و حتی ثبت نام و اخذ شهریه و صدور کارت دانشجویی برای آن ها بود که بعد از آن ، مسئولان دانشگاه از حضور دانشجویان در رشته‌ های ثبت نامی ممانعت به عمل آورده بودند .

وی افزود : اگرچه بر اساس پیگیری‌ های کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ، ۶۰۰ ظرفیت جدید از سوی دانشگاه آزاد برای حل این موضوع اضافه شد اما تعدادی بلاتکلیف مانده‌ اند و برخی دانشجویان به شهرها یا رشته‌ های پیشنهادی جایگزین اعتراض دارند .

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی ادامه داد : کمیته‌ای متشکل از کمیسیون آموزش مجلس ، سازمان بازرسی و سازمان سنجش تشکیل شده که قرار شد نتیجه نهایی بررسی‌ های خود را تا آخر هفته به کمیسیون اصل نود مجلس ارائه کنند ، ضمن آنکه وزارت بهداشت برای اجازه افزایش ظرفیت به منظور حل این مشکل ورود کند .

پارسایی تاکید کرد : باید تحقیقاتی در خصوص تخلفاتی که در دانشگاه آزاد صورت گرفته اعم از میزان پذیرش ، نحوه انتخاب رشته ، اعلام نتایج و … صورت گیرد و گزارش داده شود .

وی همچنین از طرح موضوع واژگونی اتوبوس دانشجویان در دانشگاه علوم و تحقیقات در این جلسه خبر داد و افزود : با توجه به اینکه موضوع در کمیسیون آموزش در حال پیگیری است ، اگر شکایتی به کمیسیون اصل نود واصل شود ، رسیدگی خواهد شد .

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعلام نظر نهایی کمیسیون پس از اخذ گزارش در این زمینه خواهد بود ، ادامه داد : با توجه به موارد متعدد تخلفات موجود در دانشگاه آزاد احتمال دارد کمیسیون اصل نود اقدام به تهیه گزارش و ارائه آن به صحن مجلس داشته باشد .

پارسایی تاکید کرد : آنچه محرز است این است که دانشگاه آزاد روحیه پاسخگویی خوبی نسبت به موارد متعدد ندارد لذا مجلس باید برای پاسخگوتر کردن دانشگاه آزاد و نظارت‌پذیر شدن آن راهکارهای مناسب‌ تری در پیش گیرد .

وی با اشاره به مواردی همچون اخذ شهریه در مهر ماه از دانشجویان ورودی بهمن ، قبولی دانشجویان با رتبه بهتر در رشته‌محل‌ های ضعیف‌ تر وعدم پاسخگویی مسئولان دانشگاه آزاد ، گفت : نیاز به بررسی تحقیقات جامع‌تری در خصوص مشکلات موجود در دانشگاه آزاد دیده می‌ شود .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )