ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

زمان اعلام نتایج امتحانات نهایی دانش آموزان

به گفته خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش زمان اعلام نتایج امتحانات نهایی دانش آموزان روز یک شنبه مورخ 5 تیر ماه می باشد و دانش آموزان 5 روز مهلت اعتراض به نتایج امتحانات را دارند .

خسرو ساکی با بیان اینکه امر تصحیح اوراق امتحانی در حوزه‌ های تصحیح از چند روز گذشته آغاز شده و به مراحل نهایی خود نزدیک شده است اظهار کرد : حداکثر تا پنجم تیر ماه نتایج امتحانات نهایی به دانش آموزان اعلام خواهد شد . ۳۱۲ حوزه تصحیح داخلی و ۹ حوزه تصحیح خارج از کشور امر تصحیح اوراق و ثبت نمرات دانش آموزان در سامانه را برعهده دارند .

وی افزود : طبق آیین نامه بعد از اعلام نتایج یک فرصت پنج روزه اعتراض و رسیدگی به آن وجود دارد .

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش‌ و پرورش در ادامه با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری ، ۶۷۸ هزار و ۹۵۵ دانش‌ آموز در امتحانات نهایی شرکت کردند گفت : از این تعداد ۳۱۰ هزار و ۸۵۴ نفر پسر و ۳۶۸ هزار و ۱۰۱ نفر دختر هستند . همچنین از این آما ر، ۵۴۶ هزار و ۸۳۹ نفر دانش آموز پایه دوازدهم نظام جدید و ۱۳۲ هزار و ۱۱۶ نفر پایه سوم متوسطه نظری و فنی حرفه‌ای سالی واحدی و پیش‌ دانشگاهی هستند .

به گفته ساکی ، امتحانات نهایی در ۴۲۷۳ حوزه اجرا داخلی و ۹۵ حوزه اجرای خارج از کشور برگزار شد ؛ در این دوره امتحان ۴۳ عنوان درسی برای پایه دوازدهم نظری در چهار رشته ، ۴۰ عنوان درسی برای پایه سوم متوسطه سالی واحدی در چهار رشته ، ۲۰ عنوان درسی برای پیش‌ دانشگاهی در پنج رشته ، ۱۵۵ عنوان ماده درسی برای پایه سوم فنی و حرفه‌ ای در ۳۱ رشته و ۶۶۲ عنوان ماده درسی برای پایه‌ های اول تا دوازدهم داوطلبان آزاد و آموزش از راه دور خارج از کشور به شکل هماهنگ برگزار شد .

منبع : ایسنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )