ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

راه اندازی سامانه اطلاعات مدارس تحت پوشش طرح حامی

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش‌ و پرورش از راه اندازی سامانه اطلاعات مدارس تحت پوشش طرح حامی ، جهت اطلاع از کلیه فعالیت ها و اطلاعات مدارس حامی و حمایت گیرنده به صورت دقیق خبر داد .

فرحناز مینایی‌پور درباره جزئیات طرح حامی ( خواهرخواندگی ) گفت : « سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش به‌ عنوان نقشه راه برنامه‌ ها و فعالیت‌ های وزارت آموزش ‌و پرورش ، سند متقن ایجاد همگرایی در ساحت‌ های شش‌ گانه تربیت و پیوند دهنده ساحت‌ ها با اهداف دوره‌ های تحصیلی برای دستیابی به تربیت پرورش‌ یافتگانی در تراز سند است . »

او ادامه داد : « توجه و دستیابی به بخش‌ هایی از ساحت‌ های شش‌ گانه ، نیازمند تهیه برنامه‌ ها و فعالیت‌ های چند بعدی و چند لایه با هدف‌ گذاری‌ های متعدد است . »

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش‌ و پرورش ادامه داد : « با توجه به این ضرورت دفتر امور زنان وزارت آموزش‌ و پرورش با همفکری و مشارکت بخش ‌های مرتبط مبادرت به تهیه طرحی کرده است تا ضمن جذب هدفمند مشارکت‌ ها و هدایت نظام‌ مند آن‌ها برای گسترش عدالت آموزشی و تربیتی همچنین کاهش محرومیت به‌ ویژه در بخش دختران ، زمینه دستیابی به موارد ذکر شده را از طریق افزایش تعاملات و تبادلات فرهنگی فراهم آورد . »

مینایی ‌پور افزود : « از مهم‌ترین اسناد بالا دستی قابل استناد در اجرای این طرح ، سیاست‌ های کلی ایجاد تحول ابلاغی مقام معظم رهبری و سند تحول بنیادین آموزش ‌و پرورش است . در اجرای این طرح تمام استان‌ های کشور می ‌توانند بنا به ظرفیت و قابلیت استان ، تعدادی از مدارس خود را براساس ملاک‌ ها و معیار های شیوه‌ نامه ، طرح حامی ، خواهر خوانده ( دو به‌ دو ) کرده یا از سایر استان‌ ها برای خود حامی جذب کنند . »

او گفت : « این طرح در ابتدای امر و بعد از شناسایی و بازدید های میدانی مکرر از استان‌ ها در تابستان سال 97 به شکل پایلوت در چند استان کشور از جمله هرمزگان ، سیستان و بلوچستان و خوزستان به‌ عنوان استان‌ های حمایت‌ گیرنده و مناطق ( 1، 3 و 6 شهر تهران ) به‌ عنوان مناطق حمایت‌ کننده به اجرا در آمده است که بعد از موفقیت در اجرا ، شیوه ‌نامه طرح مذکور برای اجرای ملی در اسفند 97 نهایی و به تمام استان‌ ها ابلاغ شد . »

طرح حامی در مرحله اجرای کشوری قرار دارد

مینایی‌ پور گفت : « هم ‌اکنون طرح در مرحله اجرای کشوری قرار دارد و با توجه به اینکه شیوه‌ نامه ارسالی اولین گزارش رسمی از اقدامات استان ‌ها در اجرای این طرح در شهریور 98 به دبیر خانه طرح حامی مستقر در دفتر امور زنان آموزش ‌و پرورش ارسال خواهد شد ، شواهد و گزارش‌ ها حکایت از آن دارد که اجرای این طرح با استقبال خوب استان‌ ها مواجه شده است و مدارس مجری طرح در سراسر کشور در حال اجرای همکاری ‌های دوجانبه خود هستند . »

راه‌اندازی سامانه متمرکز ثبت اطلاعات مدارس تحت پوشش طرح

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش ‌و پرورش افزود : « همچنین بر این اساس ، دبیرخانه طرح حامی در حال راه ‌اندازی سامانه متمرکز ثبت اطلاعات مدارس تحت پوشش طرح است تا با راه‌اندازی این سامانه تمامی فعالیت‌ ها و اطلاعات مدارس حامی و حمایت گیرنده به ‌طور کامل و دقیق در این سامانه ثبت شود . »

او همچنین اضافه کرد : « البته باید اشاره کرد که اجرای این طرح در سه مدل ( حمایت مدرسه از مدرسه ، حمایت خیران از مدارس و حمایت نهادهای دولتی و غیردولتی از مدارس ) طراحی‌ شده است که اکنون تمرکز اصلی بر اجرای مدل اول یعنی حمایت مدارس از مدارس است تا انشاءالله در مراحل بعدی و با توجه به شرایط استان ‌ها بتوان مدل‌ های دوم و سوم این طرح را نیز عملیاتی کرد . »

مینایی ‌پور ادامه داد : « هم ‌زمانی اجرای این طرح با سیل و آسیب‌ های ناشی از آن در استان‌ های گلستان، خوزستان و لرستان باعث شده است تا اهمیت عملیاتی شدن این طرح در بین مدارس سراسر کشور بیش‌ از پیش ضروری به نظر برسد و مدارس با جدیت و حمایت بیشتری در راستای اجرایی و نهادینه شدن این طرح در سراسر کشور گام بردارند . »

طرح حامی یک طرح مردمی است

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش‌ و پرورش افزود : « این طرح یک طرح مردمی است ، با محوریت روسای انجمن اولیا و مربیان در مدارس پیگیری خواهد شد و مدارس در حوزه‌ هایی مانند فرهنگی ، آموزشی ، رفاهی پشتیبانی ، ورزشی و علمی پژوهشی از یکدیگر حمایت خواهند کرد . این ارتباط می‌ تواند کاملاً دوسویه باشد و مدارس می‌ توانند در این طرح از تجربیات یکدیگر استفاده کنند . »

او ادامه داد : « همچنین مدارس حامی در این طرح باید قبل از اجرا حتماً با اولیای مدارس و انجمن اولیا و مربیان جلسات توجیهی برگزار و رضایت آنان را برای مشارکت جلب کنند . نکته قابل‌ ذکر این است که در این طرح ملاک ‌ها و شاخص ‌هایی برای شناسایی و انتخاب مدارس حمایت گیرنده در زمینه‌ های علمی و آموزشی ، اقتصادی، اجتماعی ، فرهنگی و تربیتی نیز در نظر گرفته‌ شده است . »

مینایی‌ پور در پایان گفت : « اجرای این طرح کاملاً به شکل داوطلبانه است اما بر اساس دریافت گزارش ‌های غیر رسمی این طرح با استقبال دو چندان خیران ، مدیران ، اولیا ، معلمان و دانش‌آموزان رو به‌ رو شده است . »

منبع : پانا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )