ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

راه اندازی المپیاد های جدید جغرافیا و علوم زمین

فاطمه مهاجرانی در جمع مدیران مدارس استعداد های درخشان سراسر کشور در استان گیلان با بیان اینکه وضع حوزه علوم پایه در کشور خوب نیست، اظهار کرد : طرحی با عنوان خانه علوم پایه برای دانش آموزان متوسطه اول سراسر کشور طراحی شده است .
وی با تاکید بر این مطلب که این طرح مختص استعدادهای درخشان نیست، فقط مرکزیت آن با استعداد های درخشان است، تصریح کرد: این طرح به همه دانش آموزان مدارس سرویس می دهد و تمام بچه هایی که علاقمند به علوم پایه هستند می توانند فعالیت کنند.
مهاجرانی همچنین افزود: ما باید بستر و فضای استفاده از ظرفیت های دانش آموزان را در علوم پایه افزایش دهیم.
وی با بیان اینکه ما باید به الگو سازی، گسترش دانش و ایجاد انگیزه در بین دانش آموزان کمک کنیم اظهار کرد: این طرح قرار هست در وزارت علوم مطرح شود و تفاهم نامه ای هم در این خصوص با دانشگاه های علامه، شهید بهشتی و تهران در حال انعقاد است که در راستای تقویت علوم انسانی بهتر کار کنیم.
وی در ادامه با بیان اینکه المپیاد یکی از شاخص های مهم ما هست ولی فقط شاخص های موفقیت هستند، اظهار کرد: همه هدف ما صرفا تربیت المپیاد و مدال آور نیست بلکه مهم ترین ارزش ، تربیت انسان هایی است که دل در گرو میهن اسلامی دارند و استعداد های خودشان را در ساختن آن استفاده می کنند.
وی در ادامه افزود: یکسری المپیاد های جدید مثل المپیاد جغرافیا و علوم زمین در حال طراحی است که در راستای تقویت علوم انسانی می باشد.
به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، مهاجرانی همچنین در پایان گفت: با یونسکو در خصوص المپیاد سلول‌های بنیادین نیز صحبت کردیم که بتوانیم این رشته نو پا و مهم را به صورت المپیاد جهانی ثبت کنیم و ایران به عنوان دبیرخانه دائمی این رشته معرفی شود.
در ادامه مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان اظهار کرد: همه ما وظیفه داریم زمینه رشد و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان را فراهم کنیم به گونه‌ای که آنها به معنای واقعی برای این کشور اسلامی یک نیروی انسانی واقعی تربیت شوند.
وی با بیان اینکه یک دانش آموز ایرانی باید یک شهروند جهانی تربیت شود، افزود: باید در برنامه های خود به گونه ای برنامه ریزی کنیم که دانش آموزان استعدادهای درخشان از حیث مهارتهای اجتماعی و پرورش هوش اجتماعی و مهارتهای زندگی نیز آماده باشند.
وی در پایان ضمن تاکید بر 6 ساحت تربیتی گفت: باید با این دانش آموزان در ساحت های دینی ، اخلاقی و حوزه میهن دوستی نیز به صورت ویژه کار شود.

منبع : ایسنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )