ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

راهکارهایی برای هدفمند شدن آموزش در مقطع دکتری

هدفمند شدن دوره ها باعث کاهش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری به طور طبیعی خواهد شد .

اگر دوره‌ های دکتری هدفمند شوند به طور طبیعی ظرفیت‌ ها کاهش خواهند یافت نه اینکه وزارت علوم بخواهد ظرفیت‌ ها را به سختی کاهش دهد .

محمود صادقی با بیان اینکه رشد کمی دانشجویان در تحصیلات تکمیلی طی سال‌ های گذشته آسیب‌ های بسیاری به همراه داشت و نسبت دانشجو به استاد و نسبت دانشجو به کلاس درس رعایت نمی‌ شد ، افزود : این کاهش در همین راستا صورت گرفته است به همین دلیل می‌ توان از آن دفاع کرد .

صادقی با یاد آوری اینکه در کشورهایی همچون آلمان و ژاپن دیگر تحصیل در مقطع دکتری را کاهش داده‌ اند ، گفت : اگر دوره‌ های دکتری هدفمند شوند به طور طبیعی ظرفیت‌ ها کاهش خواهند یافت نه اینکه وزارت علوم بخواهد ظرفیت‌ ها را به سختی کاهش دهد در واقع تلاش برای هدفمند شدن آموزش در مقطع دکتری ضروری است .

نماینده مردم تهران ، ری ، شمیرانات و اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت علوم باید تعداد دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ ها را کنترل کند ، افزود : روند کاهش جمعیت دانشجو در دوره دکتری طی سال‌ های اخیر در مقایسه با سایر مقاطع خیلی کم بوده است .

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بر کاهش ظرفیت دانشجویان دکتری تمامی نقاط دانشگاه‌ های کشور و توجه به نیازسنجی در پذیرش و جلوگیری از رشد بی‌ رویه و بی‌ برنامه رشته‌ های دانشگاه‌ های معتبر و غیر معتبر ،‌ عدم ارائه مجوز به دانشگاه‌ های نامعتبر و بدون اعضای هیات علمی تاکید کرد .

منبع : آنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )