ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

حذف 20 دانشگاه علمی کاربردی از ادامه فعالیت آموزشی

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از حذف 20 مرکز علمی کاربردی از گردونه فعالیت آموزشی به دلیل عدم کسب استاندارد لازم خبر داد .

محمد حسین امید امروز در مراسم تودیع و معارفه سرپرست سابق و جدید واحد شرق دانشگاه علمی کاربردی استان تهران گفت : سال گذشته با وجود کاهش جمعیت دانشجویی در دانشگاه‌های کشور ما توانستیم بیش از ۱۵۰ هزار دانشجو جذب کنیم .

وی ادامه داد : امسال نیز این میزان از گرایش برای حضور در رشته‌ های مهارتی به دلیل بازار اشتغال این رشته‌ ها با استقبال زیادی مواجه می‌ شود .

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی یادآور شد : بیش از ۱۰۰ رشته کم متقاضی در سال ۹۷ از چرخه آموزشی دانشگاه علمی کاربردی حذف شد و یکی از مزیت‌ هایی که این دانشگاه دارد ، این است که بر خلاف سایر دانشگاه‌ های دولتی می‌ تواند رشته‌ هایی که حد نصاب لازم دانشجو را کسب نکرده‌ اند ، از چرخه آموزشی حذف کند .

امید با بیان اینکه در واقع رشته‌ های مهارتی ارائه می‌ شود افزود : سال گذشته به دلیل نظام ۶ ، ۳ ، ۳ آمار متقاضیان ورود به واحد های دانشگاه علمی کاربردی کاهش پیدا کرد ، اما به دلیل اینکه اولین خروجی‌ های این نظام از آموزش و پرورش تحصیل خود را به اتمام می‌ رسانند ، ما شاهد گرایش بالا به سمت رشته‌ های مهارتی خواهیم بود .

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه با گرایش جوان‌ ترها برای حضور در رشته‌ های مهارتی مواجه هستیم ، گفت : در سال ۹۵ ، ۶۰ درصد دانشجویان این دانشگاه مسن بودند که این آمار در سال ۹۷ کاهش پیدا کرد ، به طوری که ۷۰ درصد ورودی‌ ها به دانشجویان جوان اختصاص یافت که البته این وضعیت در سال ۹۸ بسیار بهتر خواهد بود .

وی همچنین با تأکید بر اینکه واحد های دانشگاهی علمی کاربردی باید متناسب با نیاز نیروی جوان کلاس‌ های آموزشی خود را برگزار کنند ، گفت : ‌با توجه به حجم بالای ورود دانشجویان جوان به این دانشگاه دیگر برگزاری کلاس‌ های آموزشی در روز های پنج‌ شنبه و جمعه قابل قبول نیست ؛ چرا که ما نمی‌ توانیم به دانشجویان بگوییم که شما در طول هفته به نوعی خود را سرگرم کنید و آخر هفته‌ های خود را سر کلاس‌ های درس بنشینید ؛ بنابراین تمامی کلاس‌ های واحد ها باید در ساعات اداری برگزار شود .

امید ادامه داد : به طور کلی هزار و ۱۰۰ مرکز علمی کاربردی در کل کشور وجود داشت که با رویکرد کیفی‌ نگری تعداد این مراکز به بیش از ۶۰۰ مرکز کاهش پیدا کرد و بر اساس برنامه ابلاغی دانشگاه تمامی واحد ها موظف هستند که محیط کار را تأسیس کنند . همچنان که اخیرا پنج مرکز علمی کاربردی راه‌اندازی کردیم که تمام آن‌ ها مجهز به محیط کار بودند .

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از حذف ۲۰ مرکز علمی کاربردی از گردونه فعالیت آموزشی خبر داد و گفت : بر اساس نظام سطح‌ بندی ۲۰۰ مرکز مورد ارزیابی قرار گرفتند که ۲۰ مرکز به دلیل عدم کسب استاندارد های لازم از گردونه فعالیت حذف شدند .

امید خاطر نشان کرد : در حال حاضر بیش از ۸۰۰ رشته محل در این دانشگاه دایر است و امسال به دنبال این هستیم که با تصویب طرحی در مجلس شورای اسلامی ، دولت بخشی از هزینه‌ های دانشجویان علمی کاربردی را پرداخت کند .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )