ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

حذف کنکور در دو تا سه سال دیگر

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری اطلاعات از حذف کنکور سراسری تا دو الی سه سال دیگر خبر داد .
منصور غلامی در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما افزود : حذف کنکور به این سختی ها که می گویند نیست و ما برای این کار تکلیف قانونی داریم و باید آن را اجرا کنیم .

وی گفت : با این حال برای رشته های دانشگاهی پرمتقاضی همچنان نیازمند یک ارزیابی عادلانه هستیم و بر این اساس مقرر شده تا آموزش و پرورش ظرف دو تا سه سال آینده امتحانات را به صورت سراسری به گونه ای برخورد کند که این ارزیابی صورت گیرد .

غلامی افزود : پارسال 85 درصد دانشجویان در رشته های مختلف نمره کنکورشان در پذیرفته شدنشان تأثیر خاصی نداشت و بر اساس سابقه تحصیلی پذیرفته شدند و این مقدمه ای برای حذف کنکور است .

وی گفت : ساز و کاری تعریف و اعلام خواهد شد که کسانی که نمی خواهند در کنکور شرکت کنند برای تحصیل در برخی رشته ها در شماری از دانشگاه ها درخواست پذیرش دهند .

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود : در تلاشیم تا پیش از کنکور امسال تکلیف دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی را برای پذیرش دانشجو مشخص کنیم .

غلامی گفت : هر نهاد ، دستگاه یا سازمانی که می خواهد مؤسسه آموزش عالی داشته باشد باید افرادی را که نیاز دارد بپذیرد و آموزش دهد .

وی افزود : در صددیم تا واحد های کوچک دانشگاهی را در بخش دولتی و غیردولتی به دانشگاه های بزرگ متصل کنیم تا از آنان حمایت بیشتری شود و نظارت کارشناسی بیشتری بر آنها صورت گیرد .

غلامی گفت : تلاش می کنیم تا دانشگاه های کوچک را به سمت تجمیع یا انحلال پیش ببریم .

وی با اشاره به وجود فارغ التحصیلان بیکار دانشگاهی در جامعه افزود : هیچگاه دانشگاه ها سفارش تربیت نیروی انسانی نداشته اند و همواره شاهد تولید انبوه فارغ التحصیلان دانشگاهی بودیم .

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در زمینه تحقیقات و پژوهش از سند توسعه جلوتر هستیم گفت : در این زمینه دانشگاه های کشور رتبه اول در منطقه و رتبه شانزدهم در دنیا را از آن خود کرده اند .

غلامی افزود : برای کاربردی تر شدن تحقیقات و پژوهشهای دانشگاهی باید به جایی برسیم که نتایج این تحقیقات مشتری داشته باشد و دستگاه ها و سازمان های مختلف به دانشگاه ها سفارش پژوهش بدهند .

وی گفت : وزارت علوم به پایان نامه هایی که برای رفع نیاز سازمان ها تدوین شوند توجه بیشتری می کند .

غلامی افزود : وزارت علوم به صورت آزمایشی در 10 استان کشور بر روی پژوهش های کاربردی دانشگاه ها تمرکز کرده است که نتایج آن را به سراسر کشور تعمیم خواهد داد .

وی با اشاره به اختصاص 15 درصد از اعتبارات دانشگاه ها به پژوهش گفت : بودجه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مورد رضایت آنها نیست .

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه نگرانی برای ایجاد بحران در وضعیت مالی دانشگاه ها در سال آینده وجود دارد افزود : بیش از 70 درصد اعتبارات دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ، هزینه های جاری است که صرف حقوق و دستمزد می شود و ما بقی اعتبارات مصرفی و پژوهشی است .

غلامی گفت : افزایش 14 درصدی در بودجه سال آینده دانشگاه ها با توجه به افزایش حقوق ها ناچیز است .

وی افزود : با این وجود تأمین تجهیزات آزمایشگاهی برای گسترش تحقیقات و پژوهش ها ازجمله دغدغه های وزارت علوم است .

غلامی تأکید کرد : بر اساس قانون ، با تخلفات خرید و فروش پایان نامه برخورد می کنیم .

وی با اشاره به گسترش بی رویه دانشگاه ها در سال های گذشته در سراسر کشور گفت : هم اکنون تعداد زیادی از دانشجویان در تحصیلات تکمیلی مشغول تحصیل هستند .

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری افزود : با هماهنگی های صورت گرفته فرصت های مطالعاتی برای استادان و دانشجویان در صنایع کشور فراهم شده است و تمامی استخدامی های سال آینده به مدت شش ماه به صورت پیمانی در صنعت کشور فرصت مطالعاتی خواهند داشت .

غلامی گفت : دانشگاه های اصلی و مهم کشور در یک سال گذشته درخواست های مختلفی را برای تحلیل مسائل روز کشور انجام داده اند .

وی افزود : وزارت علوم در زمینه تحقیقات و پژوهش با وزارتخانه های دفاع ، نفت و نیرو و سازمان محیط زیست همکاری های مشترک بسیار خوبی دارد .

غلامی با اشاره به عقد قرارداد هفت هزار میلیارد تومانی شرکت های دانش بنیان و شرکت های وابسته به پارک های علم و فناوری برای تولید محصولات داخلی در سال گذشته از دستگاه های اجرایی و سازمان ها و نهادها خواست تا نیازهایشان را به این شرکت ها اعلام کنند .

وی گفت : با بازنگری در آیین نامه ارتقای هیأت علمی دانشگاه ها و دادن مشوق به استادان و دانشجویان، زمینه برای کاربردی تر شدن پایان نامه ها ایجاد شده است .

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری افزود : محور اصلی در وزارت علوم ، تلاش برای گسترش علوم اسلامی است .

غلامی گفت : طبق قانون ، در حال گسترش دانشگاه ها و رشته های فنی و حرفه ای و علمی و کاربردی و ایجاد رشته های جدید در آنها و به روز کردن تجهیزاتشان هستیم .

وی افزود : دانشگاه های علمی کاربردی وابسته به دستگاه های اجرایی را تعطیل کردیم .

غلامی با اشاره به گسترش دانشگاه پیام نور در سال های گذشته گفت : هم اکنون شاهد کاهش ورودی دانشجو به این دانشگاه هستیم از اینرو در حال ساماندهی واحد های دانشگاه های پیام نور در سراسر کشور هستیم .

وی افزود : تا پایان امسال وضعیت استخدامی ها در دانشگاه های فنی و حرفه ای و پیام نور مشخص خواهد شد .

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در خصوص دانشجویان ستاره دار هم گفت : بر اساس قانون ، کسانی که اقداماتی بر علیه امنیت کشور انجام دهند بر اساس استعلام از قوه قضائیه و دستگاه های امنیتی نمی توانند در دوره های تحصیلات تکمیلی تحصیل کنند .

غلامی گفت : با دقت و بررسی های نهاد های مسئول در پارسال و امسال مشکلی در این زمینه نداشتیم .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )