ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

حذف کتب کمک درسی از دوره ابتدایی

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، عباسعلی باقری، در مراسم آیین رونمایی و الصاق نمادین برچسب سرویس مدارس شهر تهران با بیان اینکه یکی از شاخصه‌ های توسعه هر کشوری آموزش و پرورش آن کشور به ویژه در سنین پایین است ، گفت : کشورهای توسعه یافته آموزش پیش از دبستان را بیش از دیگر دوره‌ ها مورد توجه قرار می‌دهند . هر کشوری که مسیر توسعه را طی کرده ، این مسیر را از تعلیم و تربیت آغاز کرده حتی مسائل اقتصادی امروز اگر قرار است حل شود باید تعلیم و تربیتی مناسب داشته باشیم .
باقری تاکید کرد : اولویت آموزش و پرورش شهر تهران حذف آزمون‌ های درسی ، کتاب‌ های کمک درسی از دوره ابتدایی است و این اولویتی است که انشاالله در سال جدید تحصیلی آن را دنبال می‌کنیم خوشبختانه با هماهنگی‌هایی که صورت گرفته در خصوص سرویس مدارس نیز نسبت به سال‌های گذشته هماهنگی بهتری انجام شده و امیدوارم این هماهنگی‌ها همچنان ارتقا پیدا کند .
وی ادامه داد : باید خانواده‌ های توانمندی داشته باشیم که بتوانند تعلیم و تربیت را که وظیفه اصلی خانواده است به خوبی انجام دهند . همچنین مدارس توانمندی داشته باشیم که بچه‌ها را برای زندگی امروز آماده کنند و تا وقتی که این موضوعات محقق نشود ، قطعا پیشرفت نیز حاصل نخواهد شد .
مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران بیان کرد : یکی از دلایل بزرگ آلودگی هوای تهران تردد خودرو های تک‌ سرنشین است کسی نیست که از مضرات آلودگی هوای تهران را نداند و نداند که اگر خودرو های تک‌ سرنشین در تهران بیایند باعث افزایش آلودگی هوا می‌ شوند همه ما این موضوعات را می‌ دانیم اما باز هم با خودرو های تک‌ سرنشین در سطح شهر تردد می‌کنیم علت این امر این است که ما نسبت به این موضوعات آگاهی داریم اما درباره آن تربیت نشده‌ایم . تربیت شدن وظیفه خانواده و مدرسه است . هر چقدر این تربیت ارتقا پیدا کند توسعه یافتگی کشور نیز بیشتر خواهد شد .
باقری با اشاره به مسائل اقتصادی روز گفت : افرادی که اقدام به خریداری مقدار زیادی ارز می‌ کنند و آن را در منزل نگهداری می‌ کنند این افراد هویت ملی و عرق ملی ندارند و بیشتر فردنگر بوده و خود را می‌ بینند . این افراد باید در خانواده و مدرسه تربیت می‌ شدند تا این گونه نباشند همه شئون اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی و … با تعلیم و تربیت آمیخته است و امیدوارم این شاخص توسعه یافتگی در ایران نیز بهتر شود .
وی با بیان اینکه تهران از نظر فضای آموزشی و نیروی انسانی فقیرترین استان کشور است ، خاطرنشان کرد : با همه این دشواری‌ هایی که در شهر تهران از نظر آموزشی وجود دارد آموزش و پرورش شهر تهران این آمادگی را دارد که در ابتدای مهر میزبان یک میلیون و یکصد هزار دانش‌آموز باشد . 31 شهریورماه جشن ملی شکوفه‌ ها را برای پایه اول دبستان در تهران برگزار می‌کنیم .
باقری ادامه داد : 56 هزار نیروی آموزشی در حدود 4300 مدرسه دولتی و غیردولتی شهر تهران آمادگی دارند تا به استقبال سال تحصیلی جدید رفته و در خدمت دانش آموزان باشند .
مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه از هماهنگی خوبی که در سطح استانداری تهران ، فرمانداری تهران ، پلیس راهور و نیروی انتظامی ، شهرداری تهران و سازمان حمل و نقل ترافیک با آموزش و پرورش شهر تهران وجود دارد تصریح کرد : در تهران در شاخص‌ هایی مانند قبولی کنکور و کسب رتبه‌ های تک رقمی و حضور در المپیادها وضعیت بسیار مناسبی داریم و استان‌ های دیگر با فاصله بسیار زیادی از ما قرار دارند اما این موضوعات ملاک نیست و درس زندگی کردن را باید در مدرسه داشته باشیم و امیدوارم در این زمینه پیش برویم .

منبع : وزارت آموزش و پروش

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )