ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

حذف آزمون دکتری و کارشناسی ارشد به آینده موکول شد

به گفته وزیر علوم فعلا برنامه مصوبی برای حذف آزمون کارشناسی ارشد و دکتری در نظر گرفته نشده و این تصمیم گیری در این خصوص به آینده موکول می شود .

منصور غلامی درباره حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری گفت : پذیرش دانشجویان دکتری در کنکور با مشارکت دانشگاه‌ ها انجام می شود ، دانشجویان دکتری آزمون داشته و تعداد دو تا سه برابر ظرفیت پذیرفته شدگان به دانشگاه ها معرفی می شوند .

وی ادامه داد : سپس دانشگاه ها با بررسی مدرک تحصیلی و مصاحبه ، افراد را انتخاب می کنند. برای کارشناسی ارشد هم همان آزمون سراسری وجود دارد .

وزیر علوم تحقیقات و فناوری افزود : فعلا برنامه مصوبی برای حذف این مدلها از پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری نداریم .

به گزارش مهر اخیرا ، معاون آموزشی وزیر علوم عنوان کرده بود که این وزارتخانه موافق حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری در صورت فراهم آمدن شرایط آن است . این درحالی است که در حال حاضر وزارت علوم تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش آموزش کشور در حال مقدمه سازی برای حذف کنکور کارشناسی هستند که براساس اقدامات صورت گرفته مقرر شد شیوه پذیرش دانشجو تغییر کرده و برای سال ۹۸ دو روش با کنکور و بدون کنکور اعمال شود . بخشی از پذیرش بدون کنکور نیز در بهمن ماه صورت می گیرد .

در سال ۹۸ نیز ، هم کنکور و هم روش بدون استفاده نمره کنکور اعمال خواهد شد لذا داوطلبان سال ۹۸ می توانند ثبت نام کرده و در رشته های پر متقاضی آزمون بدهند .

داوطلبانی هم که قصد داشته باشند در رشته محل هایی که سازمان سنجش اعلام می کند، تحصیل کنند ، می توانند در آزمون سراسری ثبت نام نکرده و فقط به سایت دانشگاه ها مراجعه کنند، سازمان سنجش آنها را راهنمایی خواهد کرد تا از این طریق جذب شوند .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )