ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

جزئیات پرداخت مطالبه کمک هزینه بلاعوض به دانشجویان دکتری

مدیر کل دفتر برنامه و بودجه وزارت علوم در خصوص آخرین جزئیات مطالبه کمک هزینه بلاعوض دانشجویان دوره دکتری توضیحاتی داد .

سعید رستگار  مدیر کل دفتر برنامه و بودجه و تشکیلات وزارت علوم در خصوص مطالبه‌ کمک هزینه بلاعوض‌ برای دانشجویان‌ دوره دکتری گفت : مطالبه کمک هزینه بلاعوض‌ برای دانشجویان دکترای‌ وزارت علوم در حیطه‌ مشکلات کلان است و تا زمانی که‌ اسناد بالادستی‌ در این جهت تغییر نکند و در بودجه وزارت علوم تحولی رخ ندهد  پاسخی برای وصول مطالبات و  کمک هزینه ها نداریم .

وی در ادامه با تأکید بر اصل استقلال دانشگاه‌ ها و سیاست  مداخله‌ نکردن وزارت علوم در نحوه تخصیص بودجه‌ ها توسط دانشگاه‌ ها ادامه داد : بودجه را بخش ذی ربط وزارت علوم بررسی و بر اساس برنامه به دانشگاه‌ ها ابلاغ می‌ کند و فقط سیاست‌ گذاری جهت هزینه‌ کرد بودجه بر عهده هیئت‌ امنای هر دانشگاه است .

مدیر کل دفتر برنامه و بودجه و تشکیلات وزارت علوم تصریح کرد : به بیان دیگر وزارت علوم در انطباق‌ بودجه با برنامه دانشگاه‌ ها دخالتی ندارد و چنین انطباقی‌ بر عهده‌ هیئت‌ امنا‌ است به عبارتی دیگر تخصیص‌ بودجه کلان در وزارت علوم یکسان‌ بوده اما خرد کردن‌ بودجه به عهده خود دانشگاه‌ ها است .

رستگار‌ در پاسخ به این سوال که بخش پشتیبانی‌ از بودجه وزارت علوم با چه منابع بودجه‌ ای می‌ تواند کمک هزینه بلاعوض‌ را تامین کند ، یادآور شد : این بخش وزارت علوم قادر به چنین اقدامی نیست و باید منابع پایداری به این امر اختصاص داده شود لذا تعیین چنین منابعی باید با تصمیم‌ گیری مراجع ذی ربط مشخص شود .

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )