ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

جزئیات وام شهریه دکتری در سال 98

تلاش جهت افزایش مبلغ وام ویژه دکتری

29 فروردین 98

تلاش جهت ارتقا وام ویژه دکتری در راس برنامه‌ های صندوق رفاه دانشجویان قرار دارد .

ناصر مطیعی با اشاره به افزایش وام ویژه دکتری گفت : استارت وام ویژه دکتری در دوره قبل ، زمانی که مسئولیت صندوق رفاه دانشجویان را داشتم ، کلید خورد .

وی ادامه داد : ما اعتقاد بسیار جدی داریم که باید به دانشجویان دکتری کمک شود تا با آرامش بیشتر و دغدغه کمتر به فعالیت‌ های آموزش و پژوهشی خود بپردازند .

سرپرست صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم یادآور شد : بنابراین استمرار و تلاش جهت ارتقا وام ویژه دکتری جز اولویت‌ ها و در رأس برنامه‌ های ما قرار دارد .

کل اعتبار تخصیصی به دانشجویان دکتری در سال ۹۳ حدود ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بود که در سال ۹۴ ، ۲۰ میلیارد تومان وام ویژه به دانشجویان پرداخت شد که این مبلغ در سال ۹۵ ، ۵۸ میلیارد تومان و در سال ۹۶ ، ۱۶۶ میلیارد تومان بود و در سال جاری نیز ۲۲۰ میلیارد تومان به عنوان وام ویژه دکتری تخصیص پیدا کرده است .

در حال حاضر به طور متوسط به هر دانشجوی متقاضی ماهیانه ۷۰۰ هزار تومان وام ویژه دکتری پرداخت می‌ شود که این میزان به صورت هر سه ماه یک‌ بار به حساب آنها واریز می‌ شود و در کنار آن نیز وام ضروری ۳ میلیون تومانی دریافت می‌ کنند .

منبع : مهر


احتمال افزایش وام دکتری از سال 98

17 بهمن 97

بنابر گفته رئیس صندوق رفاه دانشجویان احتمال افزایش وام دکتری از سال 98 وجود دارد .

رئیس صندوق رفاه دانشجویان ضمن اعلام تلاش برای افزایش وام دانشجویان دکتری در سال آتی گفت : برنامه داریم تا دانشجویان دکتری بعد از آزمون جامع بتوانند از خدمات بیمه اجتماعی بهره مند شوند .

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت : سال آینده میزان وام ودیعه مسکن دانشجویان متاهلی در شهر تهران به 70 میلیون تومان و سایر شهرها به 30 میلیون تومان می رسد .

ذوالفقار یزدان مهر درباره وام ویژه دکتری اظهار داشت : سال 93 کل اعتباری که برای دانشجویان دکترا اختصاص داده شد ، سه میلیارد و 800 هزار تومان بود که با تاکید وزیر علوم در سال 94 این اعتبار به 20 میلیارد تومان و در سال 95 به 58 میلیارد تومان و در سال 96 به 166 میلیارد تومان و در سال جاری به 220 میلیارد تومان افزایش یافت .

رئیس صندوق رفاه دانشجویان  تاکید کرد : کل دانشجویان دکترای غیر بورسیه روزانه شامل حال این وام شده و از آن استفاده کرده اند .

وی افزود : بخشی از این وام توسط یکی از بانک ها پرداخت می شد . تعدادی که نتوانستند از طریق بانک این وام را دریافت کنند از طریق صندوق آن را دریافت می کنند .

یزدان مهر تصریح کرد : به دانشجویان دکتری هر ماه 700 هزار تومان پرداخت می شود و در کنار آن می توانند از سه میلیون وام ضروری استفاده کنند .

رئیس صندوق رفاه دانشجویان درباره افزایش وام دکتری برای سال 98 گفت : ما بنا داریم رقمی را که بانک ها ارائه می دهند افزایش دهیم البته این موضوع بعد از تأیید در هیئت امنا ، اجرایی می شود .

وی ادامه داد :  همچنین برنامه داریم تا دانشجویان تمام وقت دکتری بعد از آزمون جامع بتوانند از خدمات بیمه اجتماعی بهره مند شوند .

رئیس صندوق رفاه دانشجویان از یک بسته ویژه وام ازدواج و وام ودیعه مسکن متاهلین خبر داد که قرار است در بودجه 98 پیش بینی شود که براساس آن وام ودیعه مسکن دانشجویان در تهران به 70 میلیون تومان ، سایر شهرها 30 میلیون تومان و کلان شهرها 50 میلیون تومان خواهد رسید که کمیسیون فرهنگی مجلس آن را تصویب کرده و در صورتی که کمیسیون تلفیق نیز آن را تصویب کند ، اجرایی خواهد شد .

منبع : مهر


وضعیت وام دکتری در بودجه 98

10 بهمن 97

وضعیت وام دکتری در بودجه 98 اعلام شد .

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از بررسی افزایش وام ویژه دکتری در سال 98 خبر داد و گفت : اعتبار فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت دانشجویان دکتری 23 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت .

مجتبی صدیقی درباره اختصاص بودجه برای حمایت از دانشجویان دکتری در بودجه سال 98 گفت : در بودجه سال 97 ، مطابق تبصره ( 9 ) بند ( ط ) قانون بودجه ، شرکت های سود ده ، بانک ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت ، مکلف شدند ، حداقل 40 درصد از هزینه امور پژوهشی خود را به حساب خاصی نزد خزانه داری کل کشور واریز کنند تا در راستای حل مسائل و مشکلات خود از طریق توافقنامه با دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و جهاد دانشگاهی و در قالب طرح ( پروژه ) های تحقیقاتی دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی غیر شاغل به مصرف برسانند .

وی با بیان اینکه بخشی از این اعتبارات  به دانشجویان پژوهشگر دکتری اختصاص داده می‌ شود ، افزود : این بند از بودجه در سال جاری اجرایی شد و در بودجه سال 98 نیز تکرار شده و فقط قرار است که سازکار اجرایی آن در قانون بودجه کمی ساده تر شود .

رئیس سازمان امور دانشجویان در خصوص حمایت هایی که وزارت علوم از دانشجویان دکتری دارد افزود : اعتبارات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم رشد محدودی در بودجه سال 98 داشته ، اما ما وام ویژه دکتری را در سال 98 خواهیم داشت ، همچنین منتظر هستیم اگر تغییری در کمیسیون تلفیق صورت گیرد در اعتبارت مربوطه آن هم لحاظ شود .

صدیقی بهترین روش کمک به دانشجویان دکتری را افزایش اعتبارات صندوق رفاه دانشجویان عنوان کرد و افزود : با افزایش بودجه صندوق ، می توانیم پرداخت بیشتری برای وام ویژه دکتری داشته باشیم .

وی افزود : در اولین جلسه هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در سال 98 امکان افزایش وام ویژه دکتری بررسی خواهد شد .

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود : در بحث فرصت های کوتاه مدت دانشجویان دکتری هم اعتباری در ردیف بورس بودجه سال 98 پیش بینی شده که نسبت به سال 97 حدود 23 درصد رشد داشته که اگر سیاست های ارزی همین باشد که هست و تخصیص ریالی هم به موقع پرداخت شود ، امیدواریم که سال آینده در بحث فرصت های مطالعاتی روند معمولی داشته باشیم .

منبع : مهر


وام شهریه صندوق رفاه دانشجویان و وزارت بهداشت در لایحه بودجه سال 98 از 30 میلیارد تومان به 50 میلیارد تومان افزایش یافت .

ذوالفقار یزدان مهر با اشاره به وام شهریه در لایحه بودجه سال 98 گفت : وام شهریه در ردیف تملک قرار دارد و در بودجه سال جاری ، 30 میلیارد تومان به آن اختصاص داده شده بود .

وی ادامه داد : تا امروز هیچ تخصیصی برای وام شهریه داده نشده است ، از این 30 میلیارد تومان ، 7 درصد برای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و 93 درصد آن برای وزارت علوم تحقیقات و فناوری است .

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت : با توجه به اینکه 85 درصد دانشجویان وزارت علوم شهریه پرداز هستند ، بر همین اساس ، وزیر علوم تحقیقات و فناوری نامه ای به رئیس سازمان برنامه بودجه نوشته و درخواست کرد که این تخصیص داده شود .

وی ادامه داد : با پیگیری هایی که با سازمان برنامه بودجه شده است برای سال بعد وام شهریه در لایحه پیشنهادی به 50 میلیارد تومان افزایش یافته است که امیدواریم اختصاص یابد .

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود : منتهی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با تفاهم نامه ای که با یکی از بانک ها منعقد کرده است حدود 320 میلیارد تومان برای وام شهریه پیش بینی کرده است .

وی ادامه داد : در ترم اول 80 میلیارد تومان و در ترم بعدی نیز 80 میلیارد تومان دیگر برای وام شهریه پیش بینی شده است که به دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی ، غیرانتفاعی و جامع علمی و کاربردی پرداخت می شود .

یزدان مهر افزود : دانشجویان متقاضی واجد شرایط به سامانه صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم مراجعه و ثبت نام کرده و توسط بانک طرف تعهد وام به آنها پرداخت می شود .

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود : البته وام دانشجویان سراسری از طریق خود صندوق رفاه دانشجویان پرداخت می شود و به دانشجویان دکتری هر ترم ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پرداخت می شود .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )