ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

جزئیات برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98

سازمان سنجش با اعلام جزئیات برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 اطلاعاتی در خصوص زمان و نحوه پاسخگویی به سوالات آزمون در اختیار داوطلبان قرار داده است .

آزمون‌ ورودی دوره‌ های کارشناسی ارشد ناپیوسته‌ سال‌ 1398 در روزهای ۲۳ و ۲۴ خردادماه برگزار می‌ شود ، تعداد ۶۱۴ هزار و ۶۵۳ نفر برای شرکت در این آزمون و مرحله اول بیست و چهارمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور ثبت‌نام کردند .

داوطلبان تا امشب مهلت دارند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای دریافت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند .

* ساعت برگزاری آزمون

زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 98 صبح‌ ها از ساعت 7:30 و بعدازظهر از ساعت 14:30 است و درب حوزه‌ های امتحانی صبح‌­ ها راس ساعت 7:00 و بعدازظهر راس ساعت 14:00 بسته می‌شود، لذا پس از بسته شدن در سالن‌ های امتحانی از ورود داوطلبان به حوزه امتحانی ، ممانعت می‌ شود .

* نحوه پاسخگویی به سوالات

برای‌ پاسخگویی‌ به‌ سوالات‌ تستی‌ و درج‌ آن‌ در پاسخنامه ، منحصراً از مداد سیاه‌ نرم پررنگ‌ استفاده‌ شود .

داوطلبان لازم است با توجه به رشته امتحانی و موادی که امتحان می‌ دهند لوازم مورد نیاز از قبیل مداد سیاه نرم پررنگ ، مداد پاکن ، مداد تراش و سنجاق را به همراه داشته باشند و از آوردن‌ وسایل‌ اضافی‌ مانند ساک‌ دستی‌ ، کیف‌ دستی‌ ، پیجر ، تلفن‌ همراه ، انگشتر هوشمند ، ساعت هوشمند ، دستبند هوشمند ،‌ جزوه ،‌ کتاب ، ماشین حساب و نظایر آن و هم‌ چنین وسایل‌ شخصی‌ به‌ جلسه‌ آزمون‌ خودداری کنند .

* جزئیات تخلفات آزمون

به‌ همراه ‌داشتن‌ هر کدام‌ از وسایل‌ مندرج‌ در این‌ بند به‌ عنوان‌ تقلب‌ و تخلف‌ تلقی‌ و با داوطلبان‌ ذیربط برابر آیین‌ نامه‌ تقلب‌ و تخلف‌ رفتار می‌ شود .

با توجه به اینکه سوالات رشته‌ های امتحانی دوره کارشناسی ارشد به گونه‌ای طراحی شده است که برای پاسخگویی به سوالات دروس ذیربط نیاز به ماشین حساب نیست ، از ورود داوطلبانی که ماشین حساب برای شرکت در جلسه آزمون ( از هر نوع آن ) به همراه داشته باشند ممانعت می‌ شود و با آنان برابر مقررات قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمون‌ های سراسری که در این اطلاعیه نیز آمده است ، رفتار می‌ شود .

* زمان اعلام نتایج

پس‌ از برگزاری‌ آزمون‌ و تصحیح‌ اوراق‌ ، کارنامه اولیه کارشناسی ارشد تمام داوطلبان‌ شرکت‌ کننده‌ در آزمون‌ هر یک‌ از کد رشته‌ های‌ امتحانی‌ ، به نحو مقتضی و در دهه دوم تیر ماه سال 1398 از طریق پایگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان در اختیار داوطلبان قرار داده‌ می‌ شود .

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد می‌ شوند ، باید براساس دستورالعمل‌ هایی که متعاقباً اعلام می‌‌ شود ، نسبت به انتخاب کدرشته محل‌ های تحصیلی مورد علاقه خود از کدرشته امتحانی یا کد رشته‌ های امتحانی مجاز اقدام و از طریق اینترنت نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته مربوط اقدام کنند ، اطلاعیه این سازمان در مورد نتایج اولیه کارشناسی ارشد ، مشاهده کارنامه و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 98 برای داوطلبانی که مجاز می‌‌ شوند ، در نشریه پیک سنجش ( هفته نامه خبری و اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور ) منتشر و همچنین در پایگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان نیز قرار داده می‌ شود .

با توجه به مصوبه یازدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی ۲۴ فروردین ، شرکت در آزمون عملی و تشریحی کارشناسی ارشد در کد رشته­‌ های امتحانی 1350، 1351، 1352، 1356، 1357، 1358، 1360، 1362 و 1364 منحصراً برای داوطلبانی که براساس کارنامه نتایج اولیه در دوره روزانه مجاز باشند و تمایل به انتخاب رشته محل های دوره روزانه در فرم انتخاب رشته خود داشته باشند ضرورت دارد .

به عبارت دیگر برای داوطلبانی که در دوره روزانه مجاز نشوند یا در فرم انتخاب رشته خود رشته محل ­‌های دوره ­‌های غیرروزانه ( شبانهغیرانتفاعی ، پردیس خودگردان ، پیام نور ) را درج ­کنند یا برای انتخاب رشته محل‌ های دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند ، آزمون عملی کارشناسی ارشد برگزار نمی‌ شود .

ملاک پذیرش در رشته محل‌ های دوره ­‌های غیرروزانه نمره کل نهایی بدون احتساب آزمون‌ های عملی و تشریحی حسب مورد در هریک از کد ضریب­‌ها است .

منبع : فارس

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )