رایگان سوال خود را بپرسید

عضویت

ورود

رمزتان را گم کرده اید؟

رمز خود را فراموش کرده اید؟ایمیل خود یا نام کاربری خود را وارد کنید و ما یک ایمیل حاوی لینک تغییر رمز برای شما ارسال میکنیم.

ورود

عضویت

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

جزئیات برگزاری آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد گزارشی از فرآیند و جزییات برگزاری آزمون جامع دکتری این دانشگاه را اعلام کرد .

علیرضا رهایی با اشاره به جزییات برگزاری آزمون جامع دوره دکتری ، گفت : این دانشگاه از سال 1393 با توجه به درخواست رو به تزاید داوطلبان برای ورود به دوره های تحصیلات تکمیلی ، ظرفیت پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری خود را توسعه داده است .
وی افزود : بالاترین ظرفیت پذیرش مربوط به سال 1395 بود که البته تراکم پذیرش باعث بروز اختلافاتی در سیستم آموزشی برخی از واحد ها شد .
رهایی با بیان اینکه از بهار سال 1396 با هدف ارتقای کیفیت و ایجاد نظم آموزش ، برنامه ریزی گسترده ای تدوین و به اجرا گذاشته شد ، گفت : اولین قدم ، تدوین شیوه نامه دوره دکتری بود که در تیر ماه 96 به واحدهای دانشگاهی ابلاغ شد . همچنین با اصلاح ساختار ، شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی در سطح سازمان مرکزی و واحدها راه اندازی شد که منشاء تصمیمات مهمی بود .
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد گفت : یکی از این اقدامات ، دستورالعمل برگزاری آزمون جامع بود که از مراحل مهم دوره دکتری به عنوان بالاترین مقطع تحصیلی کشور است .
وی در ادامه اظهار داشت : در شرایط کنونی تعداد دانشجویان مقطع دکترای تخصصی 52 هزار و 600 نفر است . با توجه به اینکه این آزمون پایان دوره آموزشی و ارزیابی جامع دروس و توانایی داوطلب برای ورود به فاز تحقیقاتی است ، بنابر این برگزاری دقیق و با برنامه آن از اهمیت خاصی برخوردار است ، از طرف دیگر نظر به اینکه تمام دانشجویان واحدهای مختلف دانشگاهی یک مدرک واحد از دانشگاه آزاد دریافت می کنند ، هم سطح کردن آزمون مورد توجه و نیاز است .
وی افزود : قطعا برگزاری یک آزمون هم سطح و استاندارد در جهت ارتقای ارزش مدارک تحصیلی دانشگاه و پذیرش بهتر دانش ­آموختگان در مجامع داخلی و خارجی و مراکز اجرایی مو