عضویت

ورود

رمزتان را گم کرده اید؟

رمز خود را فراموش کرده اید؟ایمیل خود یا نام کاربری خود را وارد کنید و ما یک ایمیل حاوی لینک تغییر رمز برای شما ارسال میکنیم.


ورود

عضویت

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

جزئیات ادغام دانشگاه فنی و حرفه ای و علمی کاربردی

منصور غلامی ضمن طرح برخی از وظایف و اهداف دانشگاه علمی کاربردی از عدم ادغام دانشگاه فنی و حرفه ای و علمی کاربردی خبر داد .

غلامی گفت : هیچوقت بحث ادغام دانشگاه جامع علمی کاربردی با فنی و حرفه‌ای مطرح نبوده و  وظیفه دانشگاه علمی کاربردی آموزش مهارت‌های جانبی به بخش صنعتی است.

منصور غلامی وزیر علوم اظهار کرد : اداره دانشگاه جامع علمی کاربردی عمدتا بر عهده بخش خصوصی است و مراکز دولتی دانشگاه فنی حرفه‌ایرا اداره می‌کنند، لذا  بحثی مبنی بر ادغام این دو دانشگاه با یکدیگر مطرح نبوده است و این کار انجام نمی‌شود .

وی ادامه داد : مهارت آموزی و اشتغال در دانشگاه  فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی هیچ منافاتی ندارد اما به طور کلی وظیفه دانشگاه علمی کاربردی آموزش مهارت‌های شغلی ویژه افرادی است که در صنایع و واحدهای فنی و حرفه‌ای در حوزه‌های مختلف است .

غلامی تأکید کرد : یکی دیگر از وظایف دانشگاه علمی کاربردی آموزش مهارت‌های مختلف است و این دانشگاه قصدی برای جذب و پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ندارد زیرا هدف از آن آموزش مهارت به کارمندان و کارگران بخش‌های صنعتی و دیگر حوزه‌های کاری است .

 

منبع : جوان

خرید ادکلن

ارسال نظر