ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه جیرفت 98

دانشگاه جیرفت از میان داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی 98 – 99 دانشجو می پذیرد .

دانشگاه جیرفت در نظر دارد به منظور فراهم نمودن زمینه جذب دانشجویان مستعد و برگزیدگان علمی دوره کارشناسی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به استناد آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد نسبت به پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی 98 – 99 ازبین دانشجویان ممتاز کارشناسی اقدام نماید .

شرایط ثبت نام :
دانشجویان ممتاز مقطع کارشناسی ( ورودی نیم سال دوم ۹۳ و نیم سال اول و دوم ۹۴ ) دانشگاه ها که حائز یکی از شرایط ذیل هستند :

1 – برگزیدگان رتبه اول تا پانزدهم نهایی المپیاد های علمی دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت، با ارائه معرفی نامه از دبیر خانه المپیاد
2 – دانش آموختگانی که پس از ۶ نیمسال تحصیلی ( با گذراندن حداقل سه چهارم واحد های درسی ) به لحاظ میانگین کل جزو ۲۰% برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند . حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند . ( اتمام تحصیلات از ۱۳۹۷/۰۷/۰۱ لغایت ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ ).

الف ) پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموخنگی و صرفا برای یک بار امکان پذیر است.

ب ) پذیرش در سایر رشته های تحصیلی مرتبطت پس از تایید گروه آموزشی و شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است .

پ ) پذیرش دانشجو بر اساس بررسی مدارک و سوابق داوطلبین صورت میگیرد و افراد حانز شرایط برای مصاحبه علمی به دانشکده های مربوطه معرفی میگردند .
3 – متقاضیانی را که طول شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود جزو ۲۰% برتر باشند ، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد همان سال پذیرش خواهند شد . ( ضمنا اتمام تحصیلات کارشناسی تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ باشد ) .
4 – دانشجویان دانشگاه‌ های غیر حضوری یا نیمه حضوری ، پیام نور ، غیردولتی ، غیرانتفاعی ، علمی کاربردی ، آزاد اسلامی و پردیس های بین الملل ( خودگردان ) مجاز به استفاده از این آیین نامه نیستند .
5 – درخواست دانشجویانی که طول مدت تحصیل آنان به دلایلی خارج از اختیار خود ( مانند : بیماری ، ماموریت والدین با همسر و یا به دلیل زایمان ) حداکثر دو نیمسال تحصیلی پیش از مدت مذکور در این آیین نامه شود پس از تایید کمیسیون موارد خاص دانشگاه محل تحصیل، قابل بررسی است .
6 – چنانچه ۱۵% برتر دانشجویان حائز شرایط ، به دلیل انصراف یا عدم تقاضا ، از تسهیلات مربوط استفاده نکردند با ظرفیت ۱۵٪ دوره کارشناسی ارشد رشته ای تکمیل نشد ، در اینصورت دانشگاه ۱۰٪ برقر بعدی همان دانشگاه ، با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته را پذیرش می نماید .

ت ) انتقال ، میهمان ، تغییر رشته با تغییر گرایش و تغییر محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس این آیین نامه مجاز نیست .

ث ) دانشگاه با رعایت شرایط مندرج در این آیین نامه، فقط یک بار تا اول شهریور ماه هر سال نسبت به پذیرش حائزین شرایط اقدام می نماید. اسامی پذیرفته شدگان توسط معاون آموزشی دانشگاه برای تایید صلاحیت عمومی به سازمان سنجش ارسال و قطعی شدن ثبت نام منوط به تایید سازمان سنجش و آموزش کشور است .

ج ) پذیرش متقاضیان مشمول آیین نامه در دوره های بالاتر به صورت رایگان و بدون دریافت شهریه است لذا دانشجویانی که از طریق این تسهیلات در این دانشگاه پذیرفته میشوند در صورتی که اقدام به ثبت نام نموده و شروع به تحصیل نمایند در صورت انصراف ملزم به پرداخت هزینه آموزش رایگان در نیمسال های ثبت نام شده خواهند بود .

چ ) مدراک ثبت نامی داوطلبان به هیچ وجه مسترد نخواهد شد .

 

ردیف نام رشته  گرایش رشته های کارشناسی مرتبط ملاحظات
1 باستان شناسی پیش از تاریخ ایران کلیه رشته های مورد پذیرش سازمان سنجش و آموزش کشور
2 باستان شناسی تمدن و فرهنگ اسلامی ایران و سرزمین های دیگر *****
3 مهندسی کشاورزی – گیاه پزشکی بیماری شناسی گیاهی *****
4 مهندسی کشاورزی – زراعت و اصلاح نباتات اگرو اکولوژی *****
5 مهندسی مکانیک بیوسیستم طراحی و ساخت *****
6 علوم و مهندسی خاک – مدیریت حاصلخیزی و زیست فناوری خاک بیولوژی و بیوتکنولوژی خاک *****
7 علوم و مهندسی خاک – مدیریت منابع خاک فیزیک و حفاظت خاک *****
8 علوم ومهندسی خاک – مدیریت منابع خاک منابع خاک و ارزیابی اراضی *****
9 علوم ومهندسی خاک – مدیریت حاصلخیزی و زیست فناوری شیمی؛حاصلخیزی خاک وتغذیه گیاه *****
10 مهندسی علوم دامی تغذیه طیور *****
11 مهندسی علوم دام و طیور فیزیولوژی دام و طیور *****
12 مهندسی علوم دامی تغذیه دام

 

داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیش تر به سایت دانشگاه جیرفت به آدرس www.ujiroft.ac.ir مراجعه نمایند . مهلت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه جیرفت برای سال تحصیلی 98 – 99 تا 15 شهریور ماه می باشد . 

منبع : دانشگاه جیرفت

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )