ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

تکمیل توزیع کتاب های فنی و حرفه‌ ای پایه دوازدهم

حدود دو هفته از آغاز سال تحصیلی جدید می‌ گذرد اما برخی از دانش‌ آموزان پایه دوازدهم هنوز کتاب‌ های درسی خود را تحویل نگرفته‌ اند و حتی تعدادی از خانواده‌ ها نسبت به افزایش قیمت چند برابری این کتب درسی در کتابفروشی‌ ها معترض هستند . در همین راستا تعدادی از دانش‌ آموزان و مسئولان یک مدرسه نسبت به این موضوع انتقاد داشته و خواستار پیگیری موضوع از آموزش‌ و‌ پرورش شده بودند .
احمدرضا امینی مدیر کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش‌ و‌ پرورش نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و گفت : احتمال دارد این مسئله از سوی دانش‌ آموزانی مطرح شده باشد که در سامانه ثبت سفارش کتب درسی ثبت‌ نام نکرده باشند وگرنه از ۱۵ اردیبهشت سفارش‌ های فنی‌ و‌ حرفه‌ای و کاردانش را آغاز کردیم که دانش‌ آموزان و مدارس سفارشات کتاب خود را ثبت کنند .
امینی یادآور شد : ما امسال برای اولین بار از سوم شهریور عملیات توزیع کتاب را برای پایه هفتم تا یازدهم آغاز کردیم و برای پایه دوازدهم از ۲۵ شهریور آغاز کردیم زیرا کتب پایه دوازدهم کلاً امسال نونگاشت هستند و اکثر دانش‌ آموزان کتاب‌ های رشته خود را دریافت کرده‌ اند اما شاید برخی از دانش‌ آموزان با تأخیر ثبت‌ نام کردند و در دریافت کتاب نیز با تأخیر مواجه می‌ شوند .
وی ادامه داد : برخی از دانش‌آموزان شاخه فنی‌ و‌ حرفه‌ای کتاب سفارش نداده بودند که هنوز کتابی در اختیار آن‌ ها قرار نگرفته است . کتاب‌ های نظری از پایه هفتم ، هشتم ، نهم ، دهم ، یازدهم و دوازدهم را از طریق کتابفروشی‌ های مجاز توزیع می‌ کنیم .
مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش‌ و‌ پرورش اظهار کرد : امکانی برای دانش‌آموزان در نظر گرفتیم که در سامانه فروش تک‌ جلدی کتاب با نام irtextbook.ir ثبت‌ نام کنند که دانش‌ آموز می‌ تواند در این سامانه کتاب مورد نیاز خود را از پایه اول تا دوازدهم ثبت و از طریق پست ، کتاب را درب منزل دریافت کند زیرا برخی به‌ صورت تک‌ جلدی و برخی نیز به‌ صورت یک دوره کامل کتاب نیاز دارند .
مدیر کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش‌ و‌ پرورش با اشاره به تنوع و تکثر رشته‌ های فنی و حرفه‌ای یادآور شد : توزیع برخی از کتاب‌ های فنی‌ و‌ حرفه‌ ای پایه دوازدهم هنوز باقی مانده که تا ۱۵ مهر نیز توزیع آن تکمیل خواهد شد ، فنی‌ و حرفه‌ای حدود ۴۱ رشته و ۱۶۰ رشته کاردانش دارد و تنوع کتاب‌ های آن‌ ها زیاد است در حالی که در برخی رشته‌ ها دارای ۱۰۰ دانش آموز و در رشته دیگری نیز ۲۰ هزار دانش آموز مشغول تحصیل هستند .
وی در مورد آمار توزیع و چاپ کتاب در سال جاری نیز گفت : امسال حدود یک‌ هزار و ۷۸ عنوان کتاب با شمارگان ۱۳۵ میلیون جلد چاپ کردیم و دانش‌ آموزان و اولیا می‌ توانند از طریق نزدیک‌ ترین کتابفروشی‌ های محل سکونت خود نسبت به دریافت کتاب اقدام کنند البته ممکن است برخی کتب به دلیل توزیع به اتمام رسیده باشد که در این صورت باید برای تهیه کتاب به سامانه مراجعه کنند .
امینی با اشاره به اینکه در هیچ استانی آمار و گزارشی مبنی بر کسری کتاب نداشته‌ ایم ، افزود : فقط در پایه دهم روز های اول ، گزارش‌ هایی در این زمینه داشتیم که آن هم در برخی از استان‌ ها و نقطه‌ های خاص که دانش‌ آموزان در زمان هدایت تحصیلی تغییر رشته داده بودند با این مشکل مواجه بودیم که آن‌ ها را هم تأمین کردیم .

منبع : آنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )