ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

توقف فعالیت دانشگاه‌ های بدون مجوز وابسته به دستگاه‌ های اجرایی

وزیر علوم از توقف فعالیت مراکز آموزشی بدون مجوز وابسته به دستگاه های اجرایی خبر داد .

غلامی گفت : فعالیت مراکز آموزشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی که مجوز ندارند متوقف می‌ شود اما دانشگاه صداوسیما از این قاعده مستثنی است .
مدتی است وزارت علوم بر اساس مصوبه‌ای تصمیم به تعطیلی و واگذاری دانشگاه های وابسته به مراکز و سازمان‌ های دولتی کرده است و روسای دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری ، دانشگاه جامع امام حسین (ع) ، دانشگاه دفاع ملی ، دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ، دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری و دانشگاه صدا و سیما اعتراض قانونی خود نسبت به این اقدام را اعلام کردند و برای حل این مشکل به رئیس قوه مقننه نامه‌ای نوشتند .

این مسئولان می‌ گویند رشته‌ های دانشگاه‌ های مراکز وابسته در سایر مراکز آموزشی وجود ندارد و تجهیزات و امکانات کافی برای این دانشجویان را در هیچ دانشگاه دیگری نمی‌ توان یافت ؛ البته وزیر علوم معتقد است مراکز آموزشی که دارای مجوز هستند می‌توانند به راحتی کار خود را ادامه دهند .

منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره مشکل دانشجویان دانشگاه صدا و سیما اظهار کرد : در قانون تشکیل دانشگاه صدا و سیما دیده شده که برای تربیت نیروی مورد نیاز خود دانشگاه داشته باشد .

وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به وضعیت کنونی دانشگاه صدا و سیما گفت : به لحاظ آنکه در مصوبه دانشگاه بخش‌ هایی برای تربیت نیروی انسانی دیده شده ؛ این دانشگاه مستثنی از قاعده واگذاری است و به دستگاه اجرایی خود وابسته می‌ ماند .

وی با اشاره به وضعیت دانشگاه‌ نظامی بیان کرد : از آنجایی که این دانشگاه هم از اساس در راستای تربیت نیروی مورد نیاز راه اندازی شده است ، فعالیتش را ادامه می‌ دهد .

غلامی با اشاره به دانشگاه های وابسته به مراکز آموزش عالی که به تربیت نیرو می پردازند ، گفت : مراکز آموزشی که برای تربیت نیرو مجوز گرفته‌اند فعالیتشان ادامه پیدا می‌ کند .

وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره دانشگاه‌ هایی که در راستای تربیت نیرو شکل نگرفته‌اند ، گفت : مراکزی که در راستای تربیت دانشجو نیستند و مجوز ندارند فعالیتشان متوقف می شود و نمی‌ توانند به کار خود ادامه دهند .

منبع : خبرنگاران جوان

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )