ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

تغییر نحوه اعطای مجوز به دانشگاه های متقاضی راه اندازی دوره دکتری

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی از متوازن سازی و نو سازماندهی اعطای مجوز به دانشگاه های متقاضی راه اندازی دوره های جدید دکتری خبر داد .

محمد رضا آهنچیان درباره محدود شدن دوره‌ های دکتری با ابلاغ آئین نامه راه اندازی و ارزشیابی دوره‌ های دکتری تخصصی گفت : این آئین نامه به هیچ عنوان به ظرفیت و نحوه پذیرش دانشجوی دکتری مربوط نمی‌ شود .

وی ادامه داد : در این آئین نامه فقط نحوه اعطای مجوز به دانشگاه‌ ها که متقاضی راه اندازی دوره‌ های جدید دکتری هستند ، تغییر کرده است . در واقع یک نوع متوازن سازی و نو سازماندهی اعطای مجوز به دانشگاه‌ های متقاضی راه اندازی دوره دکتری است .

مدیرکل دفتر برنامه‌ ریزی آموزش عالی گفت : بر اساس این آئین نامه اگر به دانشگاهی در سال‌ های گذشته به عنوان مثال سال ۹۰ ، مجوز راه اندازی دوره دکتری ارائه شده باشد و بعد ها مشاهده شود که این دانشگاه در عضویت هیئت علمی ، آزمایشگاه ، تجهیزات و دیگر موارد دچار رکود شده ، دانشگاه بر اساس این آئین نامه دوباره نظارت و بازدید می‌ شود و اگر شرایط اولیه پذیرش دانشجوی دکتری وجود نداشت ، مجوز از دانشگاه گرفته می‌ شود .

وی ادامه داد : البته این به معنی لطمه خوردن به دانشجو نیست ، ما تضمین می‌ کنیم که در این آئین نامه نه ورود دانشجو ، نه تحصیل دانشجو و نه راه اندازی دوره‌ های دکتری سخت نمی‌ شود بلکه بر اساس قاعده استاندارد می‌ شود .

منبع : مهر

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )