ثبت نام کنید

ورود اعضا

رمز فراموش شده

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )

ورود اعضا

ثبت نام کنید

سوروشان یک رسانه برای پرسش و پاسخ کاربران توسط یکدیگر است ، ما اینجا تلاش می کنیم تا محیط سالم ایجاد کنیم . پس به ما برای نگهداری سوروشان کمک کنید.

تصویب آیین نامه پذیرش دانشجویان دکتری

آیین‌ نامه ساماندهی پذیرش دانشجویان دکتری دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی تصویب شد .

مدیر کل دفتر برنامه‌ ریزی آموزش عالی وزارت علوم ضمن اعلام خبر تصویب آیین‌ نامه ساماندهی پذیرش دانشجویان دکتری دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی اظهار کرد : با تصویب این آیین‌ نامه شرایط و شاخص‌ های اعطای مجوز به دانشگاه‌ های متقاضی راه‌ اندازی دوره‌ های دکتری با شاخص‌ های جدیدی سنجیده می‌ شود که به نسبت آیین‌ نامه قبلی سخت‌ تر شده است ، اما این آیین‌ نامه هیچ ارتباطی به نحوه‌ پذیرش دانشجو در دوره دکتری از سوی دانشگاه‌ ها ندارد .

دکتر محمدرضا آهنچیان با اشاره به تصویب نهایی طرح ساماندهی دوره دکتری در کشور ، گفت : در حال حاضر این آیین‌ نامه به منظور اجرا به دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ شده است و بر اساس آن شاخص‌ ها و شرایط اعطای مجوز دوره دکتری دانشگاه‌ های متقاضی راه‌ اندازی این دوره اصلاح شد .

وی در ادامه تصریح کرد : به عنوان مثال در گذشته یک دانشگاه برای راه‌ اندازی دوره دکتری ملزم به داشتن سه دوره دانش‌ آموختگی ، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد خود بود که با تصویب این طرح تعداد مورد نیاز دوره‌ ها به پنج دوره دانش‌ آموختگی افزایش یافته است .

مدیر کل دفتر برنامه‌ ریزی آموزش عالی وزارت علوم خاطر نشان کرد : فاز اول ساماندهی دوره‌ های تحصیلی در وزارت علوم اجرایی شده و با تصویب طرح فوق دانشگاه‌ هایی که بخواهند دوره‌ های جدید دکتری راه‌ اندازی کنند باید واجد شرایط اعلام شده در این آیین‌ نامه باشند .

دکتر آهنچیان در پایان یادآور شد : بر اساس مصوبات آتی وزارت علوم به زودی شرایط پذیرش در دوره کارشناسی ارشد نیز تغییر خواهد کرد . در این راستا ساماندهی آیین‌ نامه پذیرش دانشجو در این دوره در دست بررسی است که امیدواریم پیش از پایان سال جاری اجرایی شود .

منبع : ایسنا

خرید ادکلن

پاسخ دهید

ضرب عدد سه و 2 چند می‌شود؟ ( به عدد بنویسید )